Kuuma ilma triumf sai sellel päeval uue varjundi, kui taevasse kogunesid tumedad pilved ja üha koguneva vee hulk viis mõtted mere­andidele. Kummide vilinal sõitsime Nasvale, kus arhitektuurselt põneva vormiga klubi­hoones tegutseb kohvik Särg. Põhja­maistes ­värvitoonides minimalistlik ruum, heledast puidust lauad ja toolid, sooja valgust heitvad puitdisain­valgustid baari kohal, pehmema mööbliga lounge’i-nurk, kõrged aknad, kust vaade laste ja lapsemeelsete mänguväljakule, ning jõele avanev terrass. Kena, nendib saarlane ja asub menüüd uurima.

Kus?

Nasva Klubi, Sõrve mnt 53, Nasva, Saare maakond.

Särg.ee, tel 58 106 100.

Teenindus

Teenindus on mitmekeelne, pisut kohmetu, kuid siiras ja täis sõbralikke naeratusi. Pikemad ja põhjalikumad menüü tutvustused ja roogade valmimislood ei jää ka meil teadmata, neid jagab soravalt kohviku juht. Teenindus on liigse tseremooniata, jookide serveerimine esmaklassiline, tühjaks söödud nõud ei jää lauale kauemaks kui paariks minutiks, topsid lauametalliga on täidetud vastavalt tellimusele ning soola- ja pipraveskid lendavad raketikiirusel lauda. Joogikaart on lihtne, kuid kõik suvehitid on esindatud, sealhulgas kohalik limonaadki, mille maitse ja kaunistused väärivad eraldi esiletõstmist.

Road

Kalaga on kehvad lood – jah, isegi Nasval. Kuulsa lestagi tarvis peetakse läbirääkimisi lätlastega, neil on veidi rohkem. Sellegipoolest ollakse optimistlikud ning püütakse hoida Särje kohvikus menüü raskuspunkti kalal. Sellel, mis parajasti värskelt saadaval. Meil õnnestus maitsta imepehme kukli vahel kohalikust säinast valmistatud burgerit, kus kala õrna olemust varjutas küll kahjuks veidi ootamatult agressiivne hapukapsas. Proovitud sai ka saaremaise kalakasvanduse forellist tehtud kookospiimalist hõrku kalasuppi, mis maitses imeliselt. Need, kes kala asemel midagi toekamat otsivad, ei pea ka pettuma. Grillil viis tundi madalal kuumusel küpsenud liha, mida serveeritakse kaussi pugenud lõkkekartuli, kodujuustu ja värske salatiga, on kõhutäis pikaks õhtuks. Eelroa soovituseks jagame krõbedas tempura-tainas pakutud köögivilju: paprikat, mugulsibulat, porgandeid majoneesikastmega. Kena seltskondlik näputoit! Desseriks pakutud vaarikahüüve värskete marjadega ning purgis serveeritud valge šokolaadi toorjuustukook andsid söömale küllusliku lõpetuse. Ja sellega oli lõppenud ka dramaatiline
sadu ...

Juurviljad tainas

BBQ-liha
Kalasupp
Vaarikahüüve

Menüü

Atmosfäär: 9

Teenindus: 9

Toit: 7

  • Krõbedad juurviljad tempura-tainas 8.–

  • Kalasupp 8.–

  • Säinaburger 14.–

  • BBQ-liha 17.–

  • Vaarikahüüve 6.–

  • Toorjuustukook 6.–

Hind kahele: 76.–

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid