RETSEPTID | Viis argirooga tervislikust tatrast, mis sobivad nii kontorisse lõunaks kui perele õhtusöögiks
Tatratoitude valmistamisel tasuks kuumtöötlemisega mitte liiale minna. Kehtib põhimõte, et niipalju kui vajalik, nii vähe kui võimalik. Tatra kasulike omaduste suurendamiseks oleks hea tatratangu enne kuumtöötlemist esmalt leotada ja vett ei tohiks ka liiga palju lisada. Maksimaalne veekogus jäägu 1 : 2 suhtele ehk siis 1 osa tatart ja 2 osa vett. Tatrapudru keetmisel tuleks tatratang koos vee ja soolaga kastrulisse panna, siis kõrgel kuumusel kiirelt keemiseni kuumutada, seejärel kuumust alandada, kastrulile kaas peale panna ja tatar 15 minutiks hauduma jätta. Võib kasutada ka jääkkuumust nende pliitide puhul, mis aeglasemalt jahtuvad. Nii pehmeneb tatar potis või kastrulis ringleva kuuma õhu toel ilma liiga pika keetmiseta. Ära vahepeal tatart sega ja lase vedelikul tatratangu sisse imenduda. Piim, või ja suhkur lisa soovi korral juba lõppfaasis.
RETSEPT: Toortatrapajaroog ahjuköögiviljadega
Pisut mesised köögiviljad aitavad pajaroale lisada värvi, mahlast maitset ja tekstuuri.
RETSEPT: Tatar sibula, maksa ja salveiga
Tatar hakklihaga, tatar niisama pudruna, aga saavutad hoopis teistsuguseid maitsetasandeid, kui lisad tavapärasele tatrale pannil praetud sibula, maksa ja kergelt võis krõbedaks praetud salveilehed. Proovi!
RETSEPT: Tatra-hakklihahautis
Tatar sobib alati ja hakkliha-tatra kooslus on ju mõnusalt kerge argiõhtu toit!
RETSEPT: Tatrahautis kanafilee ja tomatiga Pisut suitsusest paprikapulbrist lisamaitset saanud tomatine kanapada pakub suurt vaheldust. Valmib kiiresti ja toidab ära ka suurema seltskonna.
RETSEPT: Risotto toortatrast
Toortatrast valmistatud road annavad pikaaegse täiskõhutunde. Toortatart peetakse üheks parimaks looduslikuks keha „puhastajaks” ja „isu normaliseerijaks”