Kuidas mõjutab toitumine silmade tervist?

“Kui varem vaatasime mikromeetri tasemel silmapõhja ja panime selle järgi diagnoose, siis nüüd on selge, et juba 5 meetri kauguselt saab suurema osa inimese hädadest ära öelda,” vastab dr Haavel ja lisab, et annab patsiendile alati kaasa ka lugemist ning soovitusi veenduda ise taimse toidu tervistavas mõjus.

“Nagu rasv ladestub üldisesse kehasse, ladestuvad jääkained ka silmadesse ja muidu läbipaistvatest kohtadest ei pääse enam valguskiired läbi. Nii tekib silmaläätsel näiteks hall kae ehk katarakt. Meil on ka patsiente, kellel on glaukoom. Glaukoomi probleem on see, et silmanärv annab kogu aeg järgi ja vaateväli läheb kitsaks. Olen näinud peaaegu lõppjärgus glaukoomi, inimene küsib, mida ma teen, et nägemist mitte kaotada? Soovitasin tal proovida taimetoitu ja jagan alati glaukoomihaigetele meie vegan toitumiskava. Ja patsiendid ütlevad, nende vaateväli taastub, kontrollides selgub, et tõepoolest haigus taandub!”

“20. sajandi keskpaigast on korralikest ülikoolidest pärit uuringuid, kus lihtsalt toitumisega on ravitud silmapõhjad terveks. Näiteks dr Walter Kepneri uuring,” lisab arst.

“Maailma kõige tunnustatumad lastearstid on juba 20. sajandi keskel purustanud müüdid, et näiteks laps peaks loomset sööma. 80 km eemal Soomes on see täiesti okei. Eesti toitumiseksperdid ütlevad, et taimetoitlastest vanemad piiravad lapsi ja sunnivad neid taimetoitu sööma. Taimetoitlased pole selle vastu, et teised lapsed söövad loomset, aga nende lastele võiks ka anda võimaluse täistaimset väärtuslikku toitu süüa, sest nemad on samuti maksumaksjad! See on Euroopa inimõigus süüa taimetoitu!” on ta resoluutselt veendunud.

Järgmine Ela hästi! saade on Tallinna TV eetris laupäeval 18. novembril kell 10.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid