Põudade ja eriskummalise ilma ning tohutult tõusnud kütusehindade koosmõjul märkavad inimesed kõikjal, et toidu peale kulutatav rahasumma aina suureneb. Ka GMO seemnete kasutamine, mis pidi tooma suurema saagi, ei ole USA-s seda teinud, vaid vastupidi – viimastel aastatel on saagikus aina vähenenud, vahendab Telegram.ee.

Koos ülemaailmse majanduskriisiga on see loonud olukorra, kus suur hulk inimesi ei saa lubada endale toitvat ja tervislikku einet. Paljud inimesed on sellele reageerinud, püüdes ennast suurest süsteemist võimalikult sõltumatuks teha, seda ka linnas elades.

Tee vabadusele

Urban Homestead (“Talu linnas”) on ühe pere kontseptsioon linnaaiast, mis võimaldab tänapäeval toota aastas üle 3000 kg toitu ligi 400² pindalal. Lugu algas 1980-ndate keskpaigas, kui Jules Dervaes müüs oma kinnisvara Florida maapiirkonnas ja ostis Pasadena linnas majalogu 8712 ruutjala (u 810 m²) suurusel krundil. Pere oli unistanud iseseisvast maamajapidamisest, kuid selles olukorras otsustasid nad anda endast parima just nende võimaluste piires, mis neil olid.

Aastakümnete jooksul loodi väike jätkusuutlik Eedeni aed, mis toimib keskkonnasõbralike põhimõtete järgi. 2001. aastal panid nad enda loodud mudelile nimeks “Tee vabadusele” ning hakkasid loodud kodulehekülje ja blogi kaudu oma kogemusi jagama, lootes inspireerida inimesi nende eeskuju järgima. Nagu ühele korralikule talule kohane, on nende majapidamises ka loomad – kanad, pardid, kääbusjänesed ja pügmeekitsed. Samuti peavad nad mesilasi ning väikeses tiigis on ka kalad.

Talus jagatakse infot ka teiste koduse toidu kasvatamise huvilistega, korraldades esitlusi, töötubasid, filmiõhtuid ja muid üritusi.

Farmi looja Dervaes ütleb: “Meie maailm on suures hädas ning me ise oleme selles süüdi. Me oleks pidanud tegema suuri muudatusi juba eile. Meie poliitikutest juhid ei ole tegelikult juhid, vaid järgijad, kes ei suuda meile kriisiolukorras toeks olla. Meist igaüks peab ise vastu võtma otsuse hakata vastutustundlikuks planeet Maa eest hoolitsejaks.”