NOVEMBER ON TAIMETOIDUKUU: 3 head põhjust, miks süüa näiteks rohkem baklažaani
Baklažaan on pärit Aasiast, täpsemalt arvatakse tema kodukohaks olevat Indiat. Baklažaan sisaldab mitmeid tervisele olulisi toitaineid väga heas koguses. Näiteks kiudained, kaalium, vask, mangaan, magneesium, K-vitamiin ja B-grupi vitamiinid, vahendab Rimi blogi.
Pommut poes valides tuleb meeles pidada, et sisu värskusest ja mahlasusest annab märku vilja suhteline raskus ja koor, mis on tihke ja läikiv. Baklažaan vajab enne söömist kuumtöötlemist!
Baklažaani söömine aitab võidelda vähiga
Baklažaan sisaldab palju fütotoitaineid ja antioksüdante. Fütotoitainete mõju tervisele seostatakse peamiselt vähivastase ning südame-veresoonkonnahaigusi ennetava toimega. Teadlased on teinud uskumatu avastuse, et baklažaani ekstraktil on võime ravida basaalrakulist melanoomi.
Baklažaani söömine aitab kaasa paremale südame-veresoonkonna tervisele
Pommust on palju kasu ka südamele! Enamus teadustööd mis on tegelenud baklažaani uurimisega on leidnud huvitavaks komponendiks olevat nasuniini. Viimane on antioksüdant, mis annab pommule tema tumelilla värvi. Mujal maailmas tuntakse baklažaani ka sellistes värvides nagu helelilla, oranž, punane, kollakasvalge ja roheline. Peale selle aitab nasuniin kaasa kolesterooli ainevahetusele ja töötab, et hoida antioksüdante ja vabasid radikaale tasakaalus. Nasuniini võib leida ainult baklažaani nahas, sellepärast eelista pommut koos nahaga! Hea südame-veresoonkonna tervise aitavad tagada ka teised pommus leiduvad vajalikud toitained nagu: kiudained, kaalium, C-vitamiin ja vitamiin B6.
Antotsüaniinid aitavad kaasa paremale ajutööle
Baklažaan sisaldab biokeemilisi elemente, mis parandab vereringet ja toidab aju! Teadlased on leidnud, et pommus leiduv nasuniin kaitseb aju rakumembraane vabade radikaalide eest. Uuringud on näidanud ka seda, et antotsüaniinid pärsivad närvipõletikku ja hõlbustavad verevoolu ajus. See aitab ära hoida vanusest tingitud psüühikahäireid ja parandada mälu.