Jook, mis pole õlu ega vein, vaid ammu unustatud ja nüüd uuesti trendiv kategooria - meest, veest ja pärmist saab hoopis MÕDU
(47)Nimetust „mõdu“ on inimesed kuulnud küll, aga paljud ei tea päris täpselt, mis jook see ikkagi on. Arvatakse, et tegu on meeõlle või -veiniga, aga tegelikult on mõdu täiesti omaette joogikategooria, mis pakub mitmekülgseid vau!-efektiga maitsekogemusi.
Mõdu on meest, veest ja pärmist kääritatud alkohoolne jook, mis ei ole vein, õlu, siider ega kali, kuigi nendega aetakse mõdu üsna tihti sassi, selgitavad pea aasta eest valminud Eesti esimese mõdukoja Nöösker asutajad Kristjan ja Caroline Aruoja. Sagedamini arvatakse, et mõdu on meeõlu, kuid mõdus ei ole linnaseid ega humalat, välja arvatud mõdu ja õlle hübriidjoogis. Mõdul tänases Eesti seadusandluses konkreetsemat definitsiooni ei olegi kui „muu alkohoolne jook“. Mõdul ei ole ka konkreetset ja välja kujunenud maitset, mille järgi oleks võimalik jooki alati defineerida ja ära tunda. Ka kõige algupärasema meetodiga kääritatud jook võib olla nii mesiselt magus kui ka võrdlemisi kuiv. Mõdu võib olla mulliga või mullita, mesi on kas läbi keedetud või otse käärima pandud, jook saab olla lisanditeta (ainult mesi-vesi-pärm) või lisanditega (levinumad on marjad ja vürtsid). Kasutada võib erinevaid jookidele sobivaid pärme, näiteks ka veinipärmi. Tehakse ka „no water mõdusid“ ehk vee asemel kasutatakse mahla. Umbes aastapikkuse käärimise ja küpsemise tulemusel valmib tavaliselt üle 10% alkoholisisaldusega jook.