Kõik, mida peaks teadma kanalihaga kokkamisest: mis mõjutab kana maitset, kas liha tuleks üle pesta ja kui suur on salmonellaoht?
Broileriliha on üks ostetumaid lihaliike – saad valida nii taise filee kui rasvasema koiva vahel. Kanabroileri võtavad oma teadlasepilgu alla Eesti Maaülikooli veterinaarse rahvatervise ja toiduhügieeni valdkonna professor Mati Roasto ja peagi toidutehnoloogia doktoriks saav Kristi Kerner.
Broileriliha on teada-tuntud kui rohkesti valku sisaldav lihaliik, nagu seda on ka teised lihaliigid. Üle maailma süüakse tuhandeid erinevaid kanalihatoite ja Eestiski on broiler üks ostetumaid lihasid üldse. Liha, sh linnuliha, on oluline põhitoiduaine ja sisaldab palju väärtuslikke toitaineid. „Lisaks rohkele valgusisaldusele saab organism linnulihast ka erinevaid vitamiine ja mineraalaineid. Vitamiinidest on eriti olulised B-grupi vitamiinid, välja võiks tuua B6 ja B12 – neid saame just loomset päritolu toidust. Oluline on ka tumedast linnulihast, näiteks pardi- ja kalkunilihast, bioloogiliselt kättesaadav raud. Lihast saame niatsiini, seleeni ja fosforit, mida kõike on meil vaja oma igapäevaseks toimimiseks, tervise ja immuunsüsteemi tagamiseks,“ tutvustab Kristi Kerner.