Nõustusid elukaaslase ja tema vanematega merereisile minema, sest su elu armastuse ilmale toonud inimestega peaks aeg-ajalt ju kokku saama. Kujutad juba ette neid piinlikke vestlusi, kus küsitakse lapselaste kohta ja paratamatult kaldub jutt ikka poliitikasse.

Parim viis selle ebamugava olukorra lahendamiseks on õhtusöök Rootsi lauas, kus käib alati sagin ja õhus on perede, piduliste ja puhkajate jutusumin. Seal ei pea pelgama puudulikke jututeemasid, sest alati saab kommenteerida, mitu tükki heeringat mees kõrvallauas endale tõstis või kuidas vanasti laevas küll eraldi taimetoidu lauda ei olnud.

Kuid mis peamine – õhtusöök Rootsi lauas annab mitmeid võimalusi lauast põgenemiseks, et täita taldrikut, uudistada ahvatlevaid jõulutoite ja valida järgmiseid hõrgutisi pühadekraamist pakatavast bufeemenüüst. See on ideaalne ettekääne, et korra sisse-välja hingata, sest ämm ja äi juba armu ei anna.

Rootsi laud restoranides Grand Buffet ja Delight Buffet

KAASLANE JÄTTIS MAHA

Astud Baltic Queeni pardale. Piiks-piiks – sõnum. Ta jättis su maha. Sa natuke ilmselt aimasid, et ta ajastab selle su reisiks, et saaks rahus korteri tühjaks teha, kuulamata su haledaid vabandusi. Sõber, ära muretse. Viska kott kajutisse ja sea sammud slaavi maitsete restorani Aleksandra.

Hingehaavade parandamise esimene samm on peale maha istumist endale kiiremas korras tellida üks väike sakuska. Kalla jääkülm kõrihöövel kurku ja hauka tükk hapukurki rammusa mee ja hapukoore seguga. Hakkas parem? Me teadsime.

Aleksandra teeb eriliseks just selle tõlgendus slaavi köögist. Siin saavad kokku vana ja uus, tuttav ja tundmatu. Natuke nagu sa isegi praegu, selline kahe maailma vahel, piire kompav, tulevikku vaatav, samas minevikku unustamata.

Restoran Aleksandra Rootsi kruiisilaeval Baltic Queen

EILSEST PEA VEEL VALUTAB

Eilne õhtu läks pikaks, jah? Jõid paar longerot liiga palju, vist tantsisid lava ees, enda arust võitsid õnneloosis, aga kajutis on vaid tühi kommikarp, ning öösel paistis kuu kajutiaknast sisse ja sa ärkasid ehmatusega, et keegi on prožektori näkku suunanud.

Kurnatud kehasid kosutab värske rustikaalse kuue saanud Grill House Baltic Queenil. Kui kardad peale eilseid seikluseid Rootsi lauas kaasreisijatele oma nägu näidata, siis tõttab appi privaatsem erihommikusöök. Paranda Mimosaga pead ning mine uuele päevale vastu rahulikus tempos koos hõrgu delikatessmenüüga.

Eriti tõsise pidutseja aitab välja ka rammus õhtusöök, sest nagu nimigi ütleb, on Grill House tõeline liha ja grilli lipulaev. Siin saad täita jõuvarusid mahlaste steikide, käsitööburgerite ja krõbedate friikatega. Ikka selleks, et järgmine õhtu uuesti otsast alata.

Restoran Grill House Rootsi kruiisilaeval Baltic Queen

NÕME ÄRIKOHTUMINE

Nagu ämma ja äiaga, nii peab aeg-ajalt ka mitte nii toredate äripartneritega koos maha istuma. Selline formaalne suhete hoidmine, kuidas-lastel-läheb-aa-oi-kui-tore, surume käppa ja nõustume ka edaspidi koos töötama teadmisega, et nüüd on mõneks ajaks jälle linnuke kirjas.

Selliseid kohtumisi on ideaalne pidada MyStari ja Megastari restoranis The Chef’s Kitchen. Peenem restoran jätab sinust maitseka mulje, mis on ärimaailmas oluline omadus. The Chef’s Kitcheni menüü fookuses on kaasaegsed toidutrendid. Nii näitad, et käid ajaga kaasas ja oled teadlik maailmas toimuvast.

Ja olgem ausad, kas on veel stiilsemat viisi ärikohtumisele punkti panemiseks kui itaaliakeelse nimega magustoit. Siidine ploomi-semifreddo paneb unustama, et te üksteist silmaotsaski ei salli, kuna toit on imeline ja vaated on võrratu.

Restoran The Chef’s Kitchen laevadel Megastar ja MyStar

SÕBER HÜPPAS ALT

Te planeerisite seda reisi nädalaid. Te tegite kokkuleppeid, koostasite päevakavasid, unistasite merest, šoppamisest ja kvaliteetajast üksteisega. Ootad D-terminalis, kell tiksub, laev laseb juba pasunat, aga sõpra ikka ei ole. Lõpuks vastab ta alandlikult, et midagi tuli ikkagi vahele, ta ei osanud öelda, sa tundusid nii elevil olevat...

Sellises olukorras võtab avasüli vastu Gourmet Baltic Queen ja nende Prantsuse köögist inspireeritud Nordic erimenüü. Istud restoranis, sööd värskest ja kohalikust toorainest valmistatud roogi ja mõtled, miks põhjamaalased ei võiks olla natuke rohkem nagu prantslased.

Gourmet’s on ka veganmenüü. Muidu sa sellest maailmast väga ei hooli, aga kuna tulemata jätnud sõber ei söö liha, siis annad vastumeelselt ka neile kummalistele hõrgutistele võimaluse. Ja üllataval kombel on päris headki. Aga sõbrale ei tunnistaks sa seda ju kunagi...

Restoran Gourmet Rootsi kruiisilaeval Baltic Queen

BOONUSPROBLEEM: LAPS JONNIB

Nende väikeste nagamannide elus võib suureks katastroofiks osutuda iga pisim detail – valet värvi pallid pallimeres, murdunud värvipliiats või liiga vähe aega mängutoas. Väikeste reisijate meele teevad jälle rõõmsaks laevarestoranide lastemenüüd, kust naeratab vastu hüljes Harri ja kinnitab väikestele merekarudele, et täis kõhuga on kõik mured vähemalt poole kergemad.

Seega, vahet pole, mis traagika sind täna tabas – Tallinki laevad manööverdavad osavalt nii elu helgematel kui keerulisematel vetel. Tule pardale ja täida kõik oma kulinaarsed soovid! -> tallink.ee