Midagi pole pühade ajal parem kui kord aastas valmistatavat klassikalist kohupiimapashat kuuma kohvi kõrvale nautida! Pasha tuleks valmis teha eelmisel päeval, et see jõuaks rammusaks ja maitsvaks nõrguda. Kui pere on väike ja maiuse kogus tundub suur, võta kõike poole vähem.


Kuumutamata karamellipasha


Tavapärasele naturaalsest kohupiimast pashale vahelduseks võib traditsioonilist lihavõttemaiust teha erinevate lisanditega, martsipanist šokolaadini. Küpsetamata karamellipasha valmib küll lihtsalt ega sisalda isegi mune ega vahukoort, kuid tulemus ... mm ..., see on äraütlemata kreemjas ja külluslik!

Kreemine pasha halvaaga

Lihavõtete kuulsaima magustoidu juures on kõige olulisem lisada ohtralt tummiseid lisandeid stiilse kombona, sest kohupiim niikuinii mahendab ise kõike.


Tarretatud kodujuustu-šokolaadipasha

Pasha ei pea olema alati võist nõretav ja rammus. Siinne maius on valmistatud želatiini baasil ja ilma rohke võita. Kodujuustuterad võid purustada või jätta terveks.


Mango-laimi pokaalipasha

See kaunis ja imehea lihavõttehommiku magustoit võib olla ka tervisesõbralikum. Muidugi ei keela keegi seda ka muul ajal teha.