Finalistid valisid pidulikul õhtusöögil osalenud külalistele roogade kõrvale sobiva veini, võistlesid šampanja serveerimises, punase veini dekanteerimises ja serveerimises ning kiirküsimuste voorus. Õhtusöögi erimenüü koostasid hinnatud kokad Andrus Laaniste, Priit Toomits ja Dmitri Rooz.

Rahvusvahelist žüriid juhtis Raimonds Tomsons, kes on rahvusvahelise sommeljeede assotsiatsiooni poolt valitud parimaks sommeljeeks Euroopas ja Aafrikas ning mitmekordne Vana Tallinn Grand Prix`i võitja. Eestist kuulusid žüriisse Liviko sommeljee Urvo Ugandi, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristjan Markii ning sommeljeed Ketri Leis ja Els-Maria Kullamaa.

Finaalvõistlusel toimunud oksjoni tulu ja heategevusliku õhtusöögi piletimüügi tulust 10% annetatakse Toidupanga heategevusprojektile „Lapsed söönuks“.

Traditsiooniline Baltimaade parima sommeljee valimine toimus sel aastal Noblessneri valukoja Noble saalis. Võistlus sai oma nime legendaarse, Eesti populaarseima likööri Vana Tallinna järgi. AS Liviko korraldab Vana Tallinn Grand Prix’d koostöös Eesti, Läti ja Leedu sommeljeede assotsiatsioonidega alates 2006. aastast.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid