2021. aasta peresõbralikud toidukohad on Allee Restoran, Babyback Ribs & BBQ, GoSpa restoran (perede lemmik), Kohvik Julius, Kohvik Spargel, Lore Bistroo, Lucca restoran (perede lemmik), Mack Bar-B-Que Beachclub, Mack Bar-B-Que Mustamäe Keskus, Mack Bar-B-Que Valge Maja, Noarootsi Lokaal, Restoran Nero, Restoran Pann&Kook, Ristorante, Flavore, Rohuaia Kohvik, Saaremaa Veski, Snoob Resto, Tulivee Restoran ja Ugandi Resto.

Kuldmärgisega pärjatud ja perede lemmikuks osutunud Lucca restorani esindaja Kerlin Miklase sõnul peitub nende võlu just personaalsuses. „Oleme selle märkamise ja tunnustuse eest väga tänulikud. Kogukonna restoranina pingutame iga päev selle nimel, et olla koht, kuhu oleks kõigil tore tulla. Meie juurde on oodatud nii suuremad kui väiksemad, samuti koduloomad,“ ütles Miklas.

Peresõbralikud restoranid

Lisaks märgiste üleandmisele avasid Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo „Peresõbraliku toidukoha“ joonistusnäituse, mille autoriteks on 101 lasterikastest peredest, lasteaedadest ja koolidest pärit last. Joonistused peegeldavad laste lennukaid ideid lemmiksöökidest, restoranide interjöörist, koka mütsidest ja põlle värvidest, lõbusatest mängudest ja paljust muust. Näitus jääb Maarjamäe lossiparki avatuks veel nädalaks.

Peresõbralikud toidukohad pandi ritta restoranikriitikute ehk perede restoranikülastuste ja hindamiskomisjoni hinnangute põhjal. Muuhulgas pöörati tähelepanu, kui lapse- ja peresõbralik on vastava toitlustusasutuse menüü, klienditeenindus, interjöör, ligipääsetavus ja kas lastele on tagatud aja veetmiseks arendavaid mänguasju ning vanematele mugavad võimalused lapse eest hoolitsemiseks.

2021. aasta peresõbralikud toidukohad:
1. Allee Restoran
2. Babyback Ribs & BBQ
3. GoSpa restoran (perede lemmik)
4. Kohvik Julius
5. Kohvik Spargel
6. Lore Bistroo
7. Lucca restoran (perede lemmik)
8. Mack Bar-B-Que Beachclub
9. Mack Bar-B-Que Mustamäe Keskus
10. Mack Bar-B-Que Valge Maja
11. Noarootsi Lokaal
12. Restoran Nero
13. Restoran Pann&Kook
14. Ristorante Flavore
15. Rohuaia Kohvik
16. Saaremaa Veski
17. Snoob Resto
18. Tulivee Restoran
19. Ugandi Resto

Peresõbralikud restoranid