Stockmanni müügidirektor Mairika Juhandi ütles, et seadme kasutusviis on unikaalne: „Ei ole teada, et kuskil maailmas puhastataks nii toidukarpe. Tehnikaülikooli teadlased on Violetta loomisel lähtunud Stockmanni soovidest karpide suuruse ja seadme efektiivsuse osas. Ka on võetud arvesse, et seade oleks klienditeenindajatele ohutu ja mugav kasutada.”

Seadme väljatöötamisel tegid tihedat koostööd jaekaubanduse spetsialistid Stockmannist ning TalTechi mehaanikainsenerid ja toiduteadlased — nii leiti optimaalne puhastustugevus ning aeg, mille jooksul hävivad karbis olevad bakterid.

Tehnikaülikooli toiduteaduse osakonna dotsent Inga Sarand tegi katseid, et kontrollida seadme efektiivsust. Inga Sarandi selgitab: „Külvasime toidukarpidesse söötme ja bakterid ning seejärel töötlesime pooled neist UV-puhastusseadmes. Pärast 24-tunnist inkubatsiooni Violettas töödeldud toidukarpides baktereid ei tuvastatud.” Puhastamata karpides olid õitsvad bakterite kolooniad.”

Seadme loonud Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteadlane Toivo Tähemaa kinnitas: „Ühekordsed toidukarbid on olnud suur probleem rohelisele mõtteviisile. Tootearendajale on probleemid alati meele järele olnud ning nende lahendamine on põnev väljakutse! Meditsiinis on sarnaste seadmete kasutamine üldlevinud, uudne on Violetta kasutamine just jaekaubanduses. Violetta toob meditsiinilise puhtuse toidu kaasamüüki.”

TalTechi mehaanika ja tööstustehnika instituudi vanemteadur Martinš Sarkans lisab: „Violetta juhtimiselektroonika on valitud selliselt, et oleks tagatud kasutusmugavus. Näiteks saab puhastusprotsessi kestvust vajadusel lihtsalt ümber programmeerida.”

Stockmanni klientidelt saadud tagasiside ajel unikaalses koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga väljatöötatud ainulaadne lahendus Eestis on oluline pakendite ühekordse kasutamise vähendamise algatuseks soodustades taaskasutust ja säästvat elustiili.