Kui oled kunagi jalutanud varahommikul läbi Kadrioru pargi, võid tunda õhus üht parimat lõhna maailmas – ahjusoojad saiad ja koogid. Nüüd on Katharinenthali kohvik avatud ka Stockmanni kaubamajas ning küpsetiste ja kookide valikust leiab midagi magusat, trendikat, tervislikku või isegi, ja miks mitte, patust. Ühesõnaga, igale maitsele midagi. Kõik Katharinenthali koogid, saiakesed ja makroonid on valmistatud eheda või, munade ja armastusega.

Kui räägitakse tänavatoidust, siis esimese asjana tulevad silme ette burgerid ja friikad, kuid 818 Street Food on lisaks neile klassikalistele tänavatoidu hittidele saavutanud meistriklassi veel ühes valdkonnas, milleks on salat. Nimelt teavad nad, et hea salati saladus on rikkalik kaste ja krõbe paneering kanal või toful. 818 Street Food on alati hea idee, sest see sobib nii hilisõhtuseks snäkiks, aga ka hommiku alustajaks, mõlemal juhul on mõnus kogemus garanteeritud.

Kaunite maastike ja romantiliste vaadete poolest tuntud Toscana maakond Itaalias on kindlasti paljudele seiklejatele unelmate sihtkohaks. Nüüd on kõigil võimalus selle piirkonna maitseid kogeda ka siinsamas Eestis. Trattoria Del Gallo Nero toob teieni tipptasemel Itaalia köögi elamuse kogu selle kvaliteedis, värskuses ja loomulikult autentsuses.

Pagaripoisid peaks olema nimi, mis ühelegi eestlasele eraldi tutvustamist ei vaja. Ning pole ka imestada, sest juba alates 1995. aastast (26 aastat on Eesti kontekstis ikka tõesti igavik) on Pagaripoiste koogid, kringlid, tordid, koogid, saiakesed ja muud küpsetised olnud kohal, kui on vaja tähistada sünnipäeva, teha üllatus kallimale või lihtsalt kustutada magusaisu. Tõenäoliselt on Pagaripoisid võitnud juba mitmenda põlvkonna suud ja südamed.

2008. aastal tekkis legendaarses Bocca restoranis peakokana töötaval Nicolo Tandal soov pakkuda fine dining’u kõrval Itaalia köögi kodusemat elamust. Nii saigi La Bottega alguse ning lisaks traditsioonilistele Itaalia hõrgutistele nagu pitsad ja pastad, on La Bottega üheks fookuseks kala- ja mereanniroad, millega lihtsalt peab tutvust tegema. Tänaseks on La Bottega peakoka väärika mantli pärinud tippkokk Orm Oja, kes Nicolo Tanda õilsat soovi jätkab.

Vanal ajal oli igal käsitööharul oma kutseühing ehk tsunft, mis andis liikmetele õiguse selle käsitööga ausalt ja avalikult tegeleda. Tsunfti restorani kokad on selle õiguse kindlasti auga välja teeninud ning menüüst leiab nii kausse kui salateid, kuid eriti osavalt käivad nad ümber juuretisega, millest annab tunnistust nende hapusai. Viimane on Tsunfti tõeline saianumber ning midagi, mille täpset retsepti ja saladust nad tõenäoliselt ei avalda. Kuid küsida võib ikka ;).

Viimase kümne aasta jooksul on jõusaale linnapilti ilmunud nagu seeni pärast vihma ning ilmselt ei ole kunagi nii palju inimesi jälginud enda toitumist kui nüüd. YumFit pakub tervislikku ja äärmiselt maitsvat toiduvalikut, kus iga roa juurde on lisatud selles sisalduvad kalorid. Kalorite märkimine eine juures ei peaks sugugi tabu olema, vastupidi, kalorite lugemine on üks esimesi samme tervisliku ja maitsva toitumise suunas.

Jaga
Kommentaarid