2. Võimalusel pane köögiuks kinni. Kui toimetad avatud köögis, sule kõikide tubade uksed, et vähemalt neisse imbuks võimalikult vähe toidulõhna.

3. Kui pannil praeb kala, pane ahjuplaadile või, kaneel ja suhkur ning küpseta kas samal ajal või pärast kalapraadimise lõppu seda segu 200 kraadi juures. Kogu elamine saab mõnusat lõhna täis ja keegi ei saa arugi, et oled kala (või mingit muud haisvat toitu) teinud.

4. Pane kapsahautise või kalapulkade kõrvale teise potti keema klaasitäis vett ja 1 tl äädikat ning lase sel madalal kuumusel podiseda. Kui tahad, lisa sinna sidruni- või apelsinikoor või kaneelipulk. See segu neutraliseerib halva lõhna kiiresti ja efektiivselt.

5. Kui oled õhtul korralikult keetnud ja küpsetanud, jäta ööseks köögilauale või tööpinnale topsitäis söögisoodat või kohvipuru — need imavad kõik aroomid endasse.

6. Põleta hoolega küünlaid, need puhastavad õhu kiiresti ja efektiivselt. Võid kasutada ka lõhnaküünlaid, aga see võib anda toidulõhnaga koos hoopis üsna veidra koosluse. Vänge kapsahais ja magus vaniljelõhn ei pruugi eriti hästi kokku sobida.