Sellest saab kõigi vaieldamatu lemmik — lillkapsa-riisipilaff — pilafi valmistamise käigus vallanduvad isuäratavad aroomid ja lõpuks saab roog nii maitsev, et oleks patt seda teistega mitte jagada.

RETSEPT kiirustavale perenaisele — kreemjas lillkapsasupp see supp sobib hästi kiire päeva lõpetuseks, sest valmib lausa häbematult ruttu. Seda võid isegi rohkem teha, sest suppi saab hästi külmutada, nii lahendad lausa mitme söögikorra probleemi.

Kohev lillkapsapilaff — kohev ahjupilaff on omaette sündmust väärt.

Lillkapsagalett maheda hapukooretäidisega — galett ehk lahtine lihtsast koredast tainast valmiv pirukas on alati kindla peale minek.

Vürtsikas lillkapsas kikerhernesalatiga - tervelt küpsetatud lillkapsas maitseb imekombel rohkem pähkliselt kui õisikutena.

Röstsai lillkapsajuustuga kooslus võib kõlada esialgu pisut kummaliselt, aga kui juba Nigella on selle heaks kiitnud, siis ilmselt ikka tasub proovida!

Ahjus röstitud lillkapsasalat avokaadokastmega - kui soolvees keedetud ja sulavõiga viimistletud lillkapsale vaheldust soovid, siis kergelt ahjus röstitud, kreemise kastmega salat võiks olla üks neist.