Söö üks mõnus rasvarikas hommikusöök, näiteks praetud munad peekoniga, soolane praetud heeringas või luba endale midagi kiirtoidu restoranist. Peekon on suurepärane relv pohmelliga võitlemiseks. Rasvane peekon ja tass kohvi saadavad korda imesid. Selline toit sisaldab palju suhkrut ja kiireid süsivesikuid, mis tõstab veresuhkru taset ning laseb meil end veidi paremini tunda.

Laulja Helen Adamson tarbib mineraalirikast jooki, mis aitab ka pohmelli puhul. Alkohol viib kehast vett välja, seega tuleks pöörata tähelepanu sellele, et tagasi saada kaotatud vedelikku. Alkoholi tarvitamisega kaasneb sageli higistamine, oksendamine ja kõhulahtisus, mis viivad omakorda kehast vett ja elektrolüüte välja. Viimaseid sisaldab aga kookosvesi, mis on heaks turgutajaks alkoholi võõrtusnähtudega võitlemisel.

Söö hapukurki või hapusid toitehapendatud toidud on väga tõhusad mürkide kehast välja viimisel. Kääritatud toit sisaldab palju probiootikume ja ensüüme, mis aitavad seedeelundkonnas tasakaalu hoida ning tugevdavad ka organismi vastupanuvõimet.

Kurgimahla on juba ammustest aegadest kasutatud pohmelli ravina. See võib leevendada peavalu, iiveldust ja painavat janu. Kurgimahlas sisalduv naatrium taastab keha naatriumitaseme ja tasakaalustab elektrolüüte. Till ja äädikas aitavad peita alkoholist tekkiva odööri ning muudavad hingeõhu värskemaks.

Banaan kubiseb kaaliumist, mis su kehast purjutades ja pissides lahkunud on. Peale selle on temas puuviljasuhkrut fruktoosi ja viinamarjasuhkrut glükoosi, mis mõlemad mürke seedida aitavad. Kui kardad, et sa hommikul end voodist välja ajada ei jaksa, pane paar banaani juba õhtul öökapi peale ootama.

Banaanidest võid teha ka piimakokteili, millele on lisatud mett. Banaan rahustab kõhtu ning mee abil taastub veresuhkru tase samal ajal kui piim annab tagasi piisavas koguses vedelikku.

Vaata videost, millised pohmellirohud töötavad ja milliseid ei suuda üldse vaadatagi: OMA MAITSE TESTIB | Milline pohmellijook läheb sujuvalt kurgust alla ja mida ei tasuks 1. jaanuaril suu sissegi võtta?