Kibedalt vürtsika maitse annab mädarõikale sinepiõli, lisaks leidub temas teisigi eeterlikke õlisid, mis töötlemisel toovad silmast vee välja.

Mädarõigas on rikas mineraalelementide ja vitamiinide poolest. Ohtralt on temas C-, B- ja P-vitamiini, kaaliumi, naatriumi ja kaltsiumi ning mitmeid baktereid tapvaid aineid. See on ka põhjus, miks näiteks Jaapani mädarõigast wasabi’t toore kala juurde pakutakse.

RETSEPT: Mädarõikases kreemjas kastmes heeringas ja kalamari

Viiluta umbes 300 g mahedas marinaadis heeringafileed. Sega kokku 100 g kalamarja, 400 g hapukoort, 1 sl marineeritud mädarõigast, poole sidruni riivitud koor, sool, pipar, värske till. Lisa kastmesse heeringas ja sega. Kaste säilib purgis kaane all umbes nädala. Mõnusat rooga võib pakkuda pidulikumatel puhkudel, aga ka niisama keedukartuliga.

Rahvameditsiinis on mädarõika värskeid või kuivatatud juuri kasutatud isupuuduse, reuma, seedehäirete jm hädade puhul. Välispidiselt on valutavate liigeste ümber tehtud lehemähiseid ja kompresse.

Mädarõigast on rahvameditsiinis kasutatud nohu ja põskkoopapõletiku ravimisel. See aitab leevendada põletikunähte. Mädarõigast võib nii süüa kui hingata sisse mädarõika aure. Tänu A- ja C-vitamiinide sisaldusele aitab see toetada immuunsüsteemi, seetõttu tuleks just gripihooajal mädarõigast tarbida.

Külmetushaiguse korral on hea kasutada mädarõigast koos pohlade, küüslaugu ja hariliku sibulaga.

Mädarõikas on rohkesti kiudaineid, mis soodustavad seedimist. Mädarõigas kiirendab ainevahetust ja omab ka energiat aktiveerivaid omadusi, olles selliselt suurepärane osa kaalulangetamise dieedis.

Toidukõrvasena tõstab mädarõigas söögiisu, aitab üldise väsimuse korral ning langetab vere suhkrusisaldust.