2. Loodad, et saad smuutist kõhu täis
Saadki, aga umbes kolmeks minutiks. Smuuti valmistamise ajal toiduaineid kokku blenderdades oled sa pool seedetööst juba enne toidu kõhtu jõudmist ära teinud, nii et su keha peab poole vähem vaeva nägema. Lihtsalt öeldes: smuuti jookseb su seest lihtsalt läbi (mis on ka põhjuseks, miks tunned end näljasena kohe, kui oled klaasitäiega lõpetanud). Aga on ka teine põhjus. Kui oled smuuti valmistanud peamiselt puuviljadest, tõstab see su veresuhkru väga kiiresti väga kõrgele… ja siis kukub see sama kiiresti kolinal alla ning tunned end kehvemini kui enne sööma asumist. Lahendus: lisa smuutile köögivilju, soovitavalt köögiviljad-puuviljad pooleks või siis näksi puuviljamuhedikuga lõpetades kohe mõned toored köögiviljad otsa. See päästab äkilisest veresuhkru kõikumisest.

3. Näksid suvaliselt terve päeva
Kõige tavalisem põhjus, miks hoolimata suurest toidukogusest nälg ikka veel näpistab on see, et sa ei ole söömisele tegelikult üldse tähelepanu pööranud. Kui käsi käib lakkamatult kommikausi vahet, aga ise vaatad samal ajal filmi, teed tööd või skrollid telefonis, keskendud sa tegelikult hoopis nendele teistele tegevustele ja sa lihtsalt ei panegi tähele, millal kõht päriselt täis saab. Et oma keha signaale uuesti kuulama õppida, keskendugi söögi ajal ainult söömisele ning selle nautimisele. 15 minutit igaks eineks ju kindlasti leiad!

4.Su toidus on liiga vähe rasva
Kõlab nagu hea dieet, onju?! Tegelikult on paljud rasvavaesed tooted hoopis suhkrut täis ja kiudainetest tühi ning see on ideaalne kiire nälja tekitamise kombo. Suhkur paneb veresuhkru jõudsalt kõikuma, tühjad süsivesikud seeditakse välgukiirusel ja ongi jälle nälg majas. Nii et võtame jälle ette selle heade rasvade nimekirja: avokaado, seemned, pähklid, rasvane kala, oliiviõli. Neid võiks sisaldada iga toidukord.

5. Einete vahe on liiga suur
Kui nälgid seni, kuni silme eest on must, sööd järgmisel korral toidu ligi pääsedes igal juhul üle. Su keha röögib toitainete järgi ning tunned, et ükskõik, kui palju ka suhu ei pistaks, ikka ei piisa ja tahaks veel. Samal põhjusel ei tohiks hoida päeval kaloreid kokku, et siis õhtul laua taga kõike head ja paremat valimatult pugida. Kõige lihtsam, mida teha: söö kohe, kui kõht hakkab tühjaks minema. Mitte siis, kui nälg on juba suur, vaid siis, kui esimene mõte “peaks sööma” peast läbi käib. Kui tead, et pikk koosolek või tööülesanne ootab ees ja järgmise toidukorra aeg on kuskil kaugel teadmata ajal, võta head ja kerged snäkid kaasa. Jällegi: pähklid, puviljad, müslibatoonid päästavad, kommid ja saiakesed teevad olukorra veel hullemaks.

6. Jätad hommikusöögi vahele
…aga kulistad kohe alustuseks kena kruusitäie kanget kohvi, muidugi suhkruga. Suhkur + kofeiin = veresuhkru ja stressihormoonide möll, mis ei vaibu isegi terve päeva jooksul ning tekitab vahet pidamata erinevaid isusid. Hommikusöögist peaksid sa saama korraliku annuse valku (omlett, chia-puding), mis hoiab sul pikalt kõhu täis, stabiliseerib insuliini ja stressihormoonide tootmist ning vähendab päeva jooksul tekkivaid “ma tahan kohe midagi head!” isusid.

7. Sööd liiga kiiresti
Söömise kiiruse mõjude kohta on tehtud uuring ja selle tulemused näitasid, et need, kes sõid kiiresti, tarbisid 10% rohkem kaloreid ning aeglaste sööjatega võrreldes ei saanud neil kõht nii täis. Täiskõhutunne jõuab kõhust ajju 20 minutiga. Nii et aeglasemalt ja rahulikumalt süües (väiksemad ampsud, närid korralikult toidu läbi) jõuab täiskõhutunde signaal tekkida ja kinnistuda ning jääb ära pärast einet külmkapiukse kulutamine, sest “midagi jäi nagu puudu”.