Aasta kokk 2020 finaalis osalevad Riho Sommerman (Hapsal Dietrich), Rait Pettai (Horisont), Jevgeni Kolikov (Love Mussels), Noel Moglia (Attimo), Alexey Aleksandrov (180 kraadi) ja Ivan Derizemlja (Lokal).

Võistlejatel tuleb etteantud aja jooksul valmistada eelroog, mille kohustuslikuks tooraineks on forell Pähkla forelli-kasvandusest, pearoog, mille kohustuslikuks tooraineks on sea tagakoot, sea veri ning hooajaline metsaseen, ja magustoit, mis peab olema gluteenivaba ning milles on kasutatud külmutatud murakaid.

Noorkokk 2020 tiitlit asuvad püüdma Alice Adamson (Järvamaa Kutsehariduskeskus), Sirelyn Miljand (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool), Carina-Elisabeth Hade (Tartu Kutsehariduskeskus), Taivo Suurpuu (Viljandi Kutseõppekeskus), Milena Simane (Pärnumaa Kutsehariduskeskus), Polina Kopõlova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus) ja Marleen Murumets (Kehtna Kutsehariduskeskus).

Võistlejatel tuleb etteantud aja jooksul valmistada pidulik isutekitaja, broileriliha ja –subprodukte sisaldav pearoog ning magustoit.

Aasta kokk 2019 auhinnatseremoonia.

Parimatest parimad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad peakohtunik Marko Sõmer (Horisont), Aasta Kokk 2019 Cätlyn Priks (Von Krahli Aed), Angelica Udeküll (Wicca), Rado Mitro (RADO), Stefan Berwanger (Alexander) ja Martin Meikas (Ö). Boksikohtunikud on Koit Uustalu ja Kaido Metsa.

Üritust saab jälgida reaalajas veebilehel https://koosolek.television.ee/

Noorkokk 2020 ülekanne algab neljapäeval, 29. oktoobril kell 10.00. Aasta kokk 2020 ülekanne algab reedel, 30. oktoobril kell 11.30.

Eesti kööki, restoranikultuuri ja Eesti toidukultuuri edendav üritus toimub juba 26. korda, tegemist on Eesti Peakokkade Ühenduse poolt korraldatava pikaealiseima ja professionaalseima kokkade võistlusega Eestis. Möödunud aastal võitis väärika Aasta koka tiitli Cätlyn Priks ning Noorkoka tiitli Noel Moglia.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid