Eksperdid soovitavad soojal aastaajal puuvilju külmkapis hoida, koguda orgaanilised jäätmed hästi suletud anumasse ja viia need iga päev prügikasti. "Kõigepealt tuleks süüa küpseid puuvilju," ütleb Sabine Holzäpfel Baden-Württembergi tarbijakeskusest. "Kui võimalik, ostke puuvilju ainult nii palju, kui jõuate kiiresti ära kasutada."

Mida teha, kui koduköögist on tahtmatult saanud äädikakärbeste pelgupaik?

Kui soovite oma südametunnistuse nimel midagi ära teha, püüdke äädikakärbsed lõksu kinni ja laske nad õue. Võite selle ise klaaspurgi ja paberiga ehitada.

Lehtrilõks

Äädikakärbsed satuvad lõksu, kuid ei pääse sealt ise välja. Lehtriteks sobivad tavalised köögilehtrid, paberitükk või pudelikael. Rullige paber kokku nii, et see kitseneks põhja poole ja jätaks kärbeste jaoks väikese ava. Seejärel kinnitage see ja pange purki. Teise võimalusena võiksite pooleks lõigata 0,5-liitrise plastpudeli ja sisestada ülaosa tagurpidi purgi sisse. Pudelikael moodustab niilehtri. Avatust saate vähese paberi abil vähendada, et kärbsed ei pääseks

Lõksu sisse asetage mõne küps puuvili. Kui puuviljakärbsed on lõksus, saate need uuesti õue lasta. "Ainus oht on siin see, et teil on need kiiresti majas tagasi," ütleb tarbijakeskuse ekspert.

Jõhkrad meetodid: äädikapüüdjad, tolmuimejad, liimiplaadid

Äädikas, mahl ja veidi pesuvedelikku – küllap igas majapidamises leidub äädikakärbeste lõksu jaoks sobivaid tarvikud. Valage koostisosad väikesesse kaussi ja segage ning lõks on valmis.

Samuti sobivad liimipõhised, näiteks kaubandusvõrgus saadaval olevad püünised. Äädikakärbseid tõmbab atraktant ja nad jäävad seejärel liimi külge kinni. Püünised püstitatakse sageli pikema aja jooksul. Tarbijakaitsekeskuse ekspert juhib siiski tähelepanu: "Peibutis võib viia selleni, et majja tuuakse veelgi rohkem äädikakärbseid."

Kiire tulemuse saate, kui imete äädikakärbseid tolmuimejaga. See töötab kõige paremini tolmuimeja toruga. Tõenäoliselt peate seda proovima mitu korda, sest tavaliselt ei jõua kõiki putukaid tabada korraga.

Muide, puuviljakärbsed pole tervisele kahjulikud, rõhutab Holzäpfel.

Millest Oma Maitse oktoobrinumbris on juttu, saab lugeda SIIN