Klaas lõuna- või õhtusöögi juurde võetud karastusjooki ei ole kahjulik, kuid on olemas mõned kombinatsioonid, mida kokku pannes võivad olla ohtlikud tagajärjed, kirjutab portaal AskelTerveyteen.

Piim

Kes üldse joob limonaadi koos piimaga? Muidugi ei pea me silmas mõlema jooki samasse klaasi valamist ja ühel ajal tarbimist. Kuid on ka magusaid ja soolaseid retsepte, mis sisaldavad piima.

Näiteks mõned koort sisaldavad kondiitritooted. Kui sellised toidud satuvad makku, tekitab limonaadi ja piima kombinatsioon seal palju happeid, põhjustades kõhukrampe, kõrvetisi ja seedeprobleeme.

Kohv

Kohvi ja Coca-Colat ei tarbita küll üheaegselt, kuid viimast võetakse näiteks lõunasöögi juurde, millele magustoidu ja kohvi järgnemine ei pruugi olla sugugi ebatõenäoline.

Mõlemad joogid sisaldavad suures koguses kofeiini ja seetõttu ei soovitata neid koos õhtusöögiga tarvitada, sest need põhjustavad unehäireid.

Lisaks loovad need joogid makku sisenedes omamoodi happelise vahtu, mis tekitab seedehäireid ja kõhukrampe.

Magusad küpsetised

Inimesed söövad pidude ajal sageli magusaid toite. Kui lisate seda tüüpi toitudele veel karastusjoogi saate suures koguses suhkrut ja veresuhkru tase tõuseb ohtlikult kõrgele. See võib suurendada südameataki riski.

Samuti tunnete end eufooriliselt suhkru suure sisalduse tõttu kehas. Nii et ärge tarbige pidude ajal magusaid küpsetisi koos karastusjookidega!

Vürtsikad toidud

Vürtsid, nagu tšilli, köömen ja karri, annavad toidule maitset, kuid makku sattudes tõstavad need automaatselt meie kehatemperatuuri (st võime tunda tungi kohe juua).

Enne limonaadi joogiks valimist mõelge hoolega järele! Kui arvate, et klaasi limonaadi kustutab janu või alandab mao temperatuuri, olete eksinud.

Ainus, mis sellest sünnib, on happesuse suurenemine maos.

Piparmündikommid

Proovige järgmist. Pange piparmündikommid klaasi, valage üle koolajoogiga ja oodake reaktsiooni. Leiate, et toimub väike plahvatus, sest koolajoogi kihiseval võimel piparmündikommid vahustuvad.

Kujutage ette, mis juhtub teie kehas, kui tunnete rõõmu mõlemast samal ajal? NB! Seda ei tohi kindlasti järele proovida, sest reaktsioon, mis kõhus toimub võib olla ohtlik!

Mis juhtub kehas karastusjookide joomise järel?

Karastusjoogid ei ole meie tervisele kasulikud, kombineerime seda teiste toitudega või mitte. Mis juhtub meie kehas, kui me limonaadi joome?

10 minuti pärast

Pudel limonaadi sisaldab 10 teelusikatäit suhkrut. Jah, te lugesite õigesti. See on omamoodi löök kehale. Limonaad põhjustab veresuhkru taseme tõusu ja see võib olla ohtlik.

20 minuti pärast

Insuliini tase vereringes tõuseb järsult ja maks peab saadud suhkruga tegelemiseks kõvasti vaeva nägema.

40 minuti pärast

Kofeiin hakkab kehas toimima: vererõhk tõuseb. Me ei tunne end väsinuna. Maks vabastab suhkru vereringesse.

45 minuti pärast

Keha suurendab hormooni dopamiini tootmist. See hormoon stimuleerib aju piirkonda, mis on seotud naudingu ja hea tujuga.

Sellepärast meeldib meile nii palju karastusjooke juua: need on nagu suurepärane ravim meie ajudele.

Pärast 1 tundi

Uriiniga eritub kehast suures koguses kaltsiumi. Pikemas perspektiivis võib see põhjustada osteoporoosi, hammaste kaotust ja luude haprust. Limonaadis sisalduv fosforhape seob ka magneesiumi ja tsinki.

Karastusjookide väidetav diureetiline toime ei vasta tõele, kuna need ei eemalda kehast jääkaineid, vaid olulisi toitaineid. Seetõttu tunnevad inimesed pärast karastusjookide joomist sageli nõrkust või ärrituvust.