Paiguta haisuluku alla mõni tühi kauss või ämber ning keera haisuluku põhjakork lahti. Tõenäoliselt langeb haisulukku kogunenud sodi kaussi või ämbrisse, mille võib sõltuvalt konsistentsist kas WC-potist alla lasta või prügisse kallata.

Haisuluku põhjakork tuleks seejärel puhastada, oma kohale tagasi keerata ning valamu kasutamist võib rahulikult jätkata.

Et vesi ka tulevikus kraanikausist hoogsalt alla läheks ning ummistunud torudega tegelemist vältida, võiks kraanikausi äravooluava ette soetada väikese sõela. See on väike ja tõhus abimees, mis takistab suurematel jäätmetükkidel torustikku sattumast. Samuti on selle puhastamine oluliselt lihtsam kui haisulukku kogunenud ummistuse likvideerimine. Profülaktika mõttes võiks aga ka haisulukku kuni paar korda kuus puhastada, et ennetada sinna kogunenud prügi torustikku sattumist.

Appi tuleb vana hea valamupump

Kui see siiski juhtuma peaks ja haisuluku puhastamisest ei piisa, siis võiks appi võtta valamupumba, mida vahel ka kummimusiks kutsutakse. Valamupumba kasutamist tuleb alustada valamu, vanni või dušinurga äravoolu ava veega katmisest. Seejärel tuleb valamupump avale asetada ning hakata pumpa jõuliselt üles-alla liigutama. Valamupumba poolt tekitatud surve suunab tekkinud ummistust suurema läbimõõduga kanalisatsioonitoru suunas ning kui pumpa piisava järjekindlusega kasutada, õnnestub ummistunud torustik taas puhtaks saada. Vaakumpumba poolt ummistunud torus liikuma pandud veel on suur jõud.

Kui haisulukk on puhastatud ja valamupumbast käed rakkus ning vesi ikka alla ei lähe, siis võite proovida veel viimast ja kahtlemata kõige tõhusamat ummistuse likvideerimise nõuannet, milleks on santehniku kutsumine.

Eelnevad näpunäited on mõeldud inimesele, kes on harjunud tekkinud probleemidega ise tegelema. Kui kanalisatsioon on ummistunud ja endal pole vähimatki kavatsust torustiku hingeeluga lähemat tutvust teha, siis võib rahuliku südamega eelnevad näpunäited tähelepanuta jätta ning helistada otsekohe meie torumehele. Sarnaselt tuleks käituda ka siis, kui omal käel torude puhastamine pole soovitud tulemust toonud ja vesi ei taha ikka veel kuidagi alla minna.

Kuidas vältida edaspidi torude ummistust:

  • Väldi praadimisrasva ja õli kraanikausist alla valamist — hangunud rasv on suurim ummistusetekitaja.
  • Kohvipaksu ei tohi kraanikausist alla loputada, see koguneb aegamööda torudesse ja tekitab ummistuse — kohvipaksu koht on kompostis.
  • Sama lugu on jahuga — see hakkab märjaks saades torudes paisuma.
  • Põrandapesuvesi vala alla WC potist, mitte kraanikausist.
  • Torupuhastusvahendeid kasuta jooksvalt. Kui tekkinud on ummistus, siis hapet torudesse valada ei tohi — nii teed enda või kohalekutsutud torumehe töö keerulisemaks.
  • Üks imevahend on sooda ja äädikas. Vala soodat ohtralt äravoolutorusse ja lase veidi seista. Seejärel vala peale korralik sorts äädikat. Sooda hakkab selle peale kihisema, oota ära, kuni kihisemine on lõppenud ja lase veel veidi seista. Seejärel aja veekannus vesi keema ja lopuda sooda-äädikasegu torust alla.


Allikas: santehnik.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid