Samuti selguvad konkursil parim mittealkohoolne ja alkohoolne jook, erinevate toidukategooriate parimad tooted ning parimad tooted Põhja-Eesti, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti ja Virumaa väikeettevõtetelt.

„Konkursil osalevate väikeettevõtete toodete hulk ja tase on aasta-aastalt aina kasvanud ning eelmisel aastal otsustas hindamiskomisjon esmakordselt anda väiketoodetele eraldi parima toiduaine ja parima joogi tiitlid,“ rääkis Potisepp.

Konkursile on kõigil toidutööstustel võimalik oma uudistooteid esitada kuni 28. veebruarini. Iga kategooria parimad valitakse välja 21. ja 22. märtsil toimuval hõbemärkide hindamisel, piirkondlikke väike-ettevõtteid hinnatakse 27. ja 29. märtsil.

Üldkonkursi hindamiskomisjon koosneb teadusasutuste, kaubanduse ja teistest toiduainevaldkondadega seotud ettevõtete esindajatest ning selle tegevust juhib Tartu Ülikooli arstiteaduskonna meditsiinilise biokeemia professor, meditsiinidoktor Mihkel Zilmer. Lisaks valivad konkursil oma lemmiktooted ka kokkade, kaupmeeste, toitumisteadlaste ja meediaesindajate žürii ning rahvahääletuse põhjal antakse välja Rahva Lemmiku tiitel. Konkursivõitjad ning Eesti Parim Toiduaine 2019 tiitli pälvinud toode kuulutatakse välja 24. aprillil.

Möödunud aastal osales Eesti Parima Toiduaine konkursil ühtekokku 168 toodet 66 erinevalt toidutööstuselt üle Eesti. Eesti Parim Toiduaine 2018 tiitliga pärjati M. W. Wooli külmsuitsu klaarsägalõigud õlis.

Tutvu Eesti Parima Toiduaine konkursi tingimustega siit.

Jälgi konkursi uudiseid siit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid