KAALUD
Kaalud on kõige graatsilisem märk, kaunis nii sisemise kui ka välise ilu poolest. Tavaline Kaal on nutikas ja hea kujutlusvõimega romantik. Hea diplomaat. Kaaludele on armunud olemine elamiseviis, olgu armumise objektiks siis teine inimene, töö, hobi või kas või lemmikloom. Kui teie kaaslaseks on Kaalude märgi esindaja, soovige endale õnne, olete saanud jackpot’i, kui vaid oskate oma kaaslast hellalt hoida. Kaalud oskavad hoida suhtes sädet ja romantikat, hellitavad kaaslast. Samuti on Kaalud suurepärased kokad. Kuid nautlevad Kaalud kipuvad maitsva toiduga liialdama ja nende kõige nõrgemaks kohaks on seedesüsteem. Võimalik, et kolletamispäeva paiku avastab Kaalude tähemärgi esindaja, et on kaalus juurde võtnud. Kindlasti ei aita selle häda puhul mingid eridieedid ega imeravimid. Jää realistlikuks ja vaata kogu oma toidulaud kriitilise pilguga üle. Samuti peaksid olema Kaalud oktoobris ettevaatlikud kõiksugu ravimite ja toidulisanditega. Nende mõju võib olla tugev ja tekitada allergiat. Ütle kindel EI igasugustele imevahenditele, aitab regulaarne toitumine, järjekindlus ja puhkus.

Toidulaual võiks olla esindatud hapukapsas, mis aitab seedesüsteemi korras hoida. Hapukapsas on mõlemat, nii haput kui ka soolast, mis aitavad koondada energiat sissepoole. Hapukapsale võib lisada soojendavaid vürtse.

Spetsiaalselt Kaaludele mõeldes! HAPUKAPSAS INGVERI JA APELSINIGA

u 2 kg hapukapsast
1 l apelsinimahla
vett
sibulat
100 g võid
20 g ingverit
1 apelsini riivitud koort
maitseks soola, suhkrut, pipart

Hapukapsas hautada apelsinimahlas umbes 45 min, lisada vesi ja praetud, hakitud sibul, või, sool, suhkur, pipar. Hautada veel 15 min, siis lisada kooritud ja tükeldatud ingver ning peenelt riivitud apelsinikoor. Hautada veel 10 min ja ongi valmis.

SKORPION
Oktoober toob Skorpionile tasakaalu ja Skorpion on omas sõiduvees. Sissetulek võib olla küll keskmisest madalam, aga see ei mõjuta üldist materiaalset seisu. Töö vilju saab ohtralt lõigata järgmistel kuudel kuni jõuludeni välja.
Skorpionil on lihtne oktoobri lõpus kalduda melanhooliasse ja end otsekui kallitest inimestest „ära lõigata“. Ära tee seda! Kallid inimesed soovivad ja saavad Sind aidata.

Viinakuul on Skorpionile täiesti välistatud alkohol. Kui kohe kuidagi ilma ei saa, siis võib lubada vaid pitsikese konjakit või pokaali valget veini. Vältida võiks teravaid ja liiga rasvaseid toite. Mida vähem liha, seda parem. Lisaks sügisestele juurviljaandidele võib toidulauale tuua veel mereannid. Kaltsium ja fosfor on vajalikud. Maitseainetest sobivad hästi sinep ja mädarõigas. Ettevaatust soola liigtarbimisega.

AMBUR
Amburile on oktoober justkui lotovõit. Nii üldine heaolu kui ka rahaline seis on mõnusalt stabiilsed, võib isegi öelda, et suurepärased. Töö laabub, kõik eesmärgid on täidetud edukalt. Kodune elu on stabiilne. Ambur on sel perioodil otsekui tulesäde, kes oskab kõigis head märgata ja elust täiel rinnal rõõmu tunda. Kui Ambur peaks viinakuul armuma, siis käitub ta nagu lootusetu romantik. Fantaasia on hea — nii muutub ka täiesti keskpärane armumise objekt Amburi silmis täiuslikuks Printsiks või Printsessiks.

Oktoobris vajab Ambur närvisüsteemi ja vereringet tugevdavat dieeti. Üldiselt võib ta lubada endale kõike, aga mõõdukas koguses. Hoiduma peaks liialt ühekülgsest menüüst. Rohkem võiks süüa toorsalateid ja väga kasulik närvisüsteemile on õhtusöögijärgne jalutuskäik. No et fantaasial oleks ikka tiivad. Ambur võiks oma menüüsse lisada räni sisaldavad toiduained: täisteraviljatooted, kartul, kaalikas, peet, põldosi. Või teha seda toidulisandi näol. Vürtsidega mitte liialdada.

Elu- ja toidusoovituste teada saamiseks liigu edasi järgmisele lehele!

KALJUKITS
Kaljukitse tabab viinakuul tööalane edu, mis saabub aga koduse õhustiku arvelt. Ole kannatlik, ka kodused rahunevad ja õnn on jälle teie õuel. Jalad on Kaljukitsel kindlalt maas, unistamine näib mõttetu tegevusena, Kaljukitse eesmärk on ometigi midagi reaalselt korda saata. Kallis Kaljukits, ära unusta oma kalleid inimesi kodus, kes on Sulle tagalaks.

Võimalik on, et Kaljukits peab oma toidusedeli täielikult üle vaatama. Kindlasti peaks sinna alles jääma punane peet ja ploomid, toorsalateid ei tohiks unustada ja juurvilju. Kaljukits vajab kaunilt kaetud lauda ja kvaliteetset toitu. Mineraalainetest võiks viinakuul rohkem tarbida kaltsiumit ja fosforit. Ettevaatust ülesöömisega.

VEEVALAJA
Veevalajale on oktoober üldiselt hea kuu. Rahavood on head, ent esineb piiranguid seoses ootamatute kulutustega. Veevalaja on sarmikas ja seltskondlik, talle on olulised usaldusväärsed kaaslased. Viinakuul pannakse Veevalaja tugivõrgustik proovile, mis mõjutab tugevalt nii Veevalaja meeleolu kui ka tervist.

Veevalaja laual võiksid olla esindatud piima- ja teraviljatooted. Vältima peaks rasvaseid praade ja suuri koogihunnikuid.

KALAD
Kalad peavad oktoobris oma eelarve luubi alla võtma. Esineb ootamatuid kulutusi. Tööalaselt on ees keskmine kuu, ei midagi suurepärast ega ka midagi väga halba. Ärialased reisid toovad kasu.
Kalad on sel peroodil väga tundlikud, neil võib esineda müstilisi ja selgeltnägemisvõimeid. Tänu oma intuitiivsusele tunnetavad Kalad teiste inimeste meeleolusi ja emotsioone. Oht on end sinna ära kaotada, mis pikalt kestes hakkab tervisele.

Kalade toidulauaga on oktoobis keerulised lood. Paljud toiduained näikse kahjustavat tervist. Alkoholi on parem täiega välistada, kui, siis vaid pisut punast veini. Olulised on kala ja kapsas, samuti munad, juust ja pähklid. Mineraalainetest raud ja fosfor. Šokolaadi tarbimine tuleks viia nulli.

Elu- ja toidusoovituste teada saamiseks liigu edasi järgmisele lehele!

JÄÄR
Jäär on oktoobris tööalaselt lennus, mis hakkab ta tervisele liiga tegema. Ära piina end. Istu maha ja puhka, see ei ole kuritegu. Tundub, nagu sooviks Jäär kogu maailma töö ära teha. Reisimiseks ja uute suhete loomiseks on ideaalne aeg, kõik oktoobris loodud suhted toovad hiljem palju kasu.

Toitumises ei tohiks Jäär loobuda kalast ja teraviljast. Liha pigem mitte tarbida. Niigi aktiivne ja elav Jäär piiraku ka oma kohvitarbimist, et mitte koormata tervist. Vältida võiks kangeid alkohoolseid jooke. Viimane toidukord võiks jääda unest umbes kahe tunni kaugusele.

SÕNN
Viinakuu peidab endas kõiki Sõnnile vajalikke võimalusi, et kasvada isiklikkus plaanis. On lihtsalt oht, et Sõnn ei märka neid. Inimeste osas on vajalik ettevaatlikkus — mitte kõik Sinu ümber ei soosi Sinu arengut ja kasvu. Tervis on keskpärane, elujõudu jagub. Oktoobri mantraks võiks olla Sõnnil töö. Tähtis on vältida mõttetuid vaidlusi tühiste erimeelsuste üle, mis hiljem võivad tuua kaasa suuri probleeme.

Sõnnil on oht pimedama aja saabumisega toiduga liialdada — portsionid normi. Hoiduda võiks teravamaitselisest ja rasvasest toidust. Rohkem suppe ja juurikaid. Lihtsad toekad toidud sobivad paremini kui eksootika. Mineraalainetest on vajalik naatrium. Sõnn vajab söömiseks rahulikku, ilusat ja puhast miljööd. Loomulikult ka head seltskonda.

KAKSIKUD
Kaksikud tunnevad end oktoobris keskmisest sotsiaalsemate inimestena. Suhtlemine on kerge ja lihtne. Rahuliku ja vaoshoitud Kaksikute märgi esindaja ümber tiirleb oktoobris parvedena austajaid. Vastassoole jääb ta hästi silma ja ta lausa särab. Ehkki tutvused tekivad justkui iseenesest ja Kaksik naudib teravmeelset flirti, ei seo ta end kuigi kergesti. Kodused võivad rahulikult hingata, teades, et kõik on siiski kontrolli all.

Kaksikutel oleks vaja jälgida oma vere hemoglobiinisisaldust, mistõttu võiks toidulaual olla rauarikkaid toite. Samuti ka puuvilju ja piimatooteid. Kerged eksootilised toidud on need, millega on võimalik Kaksikuid võluda.

Elu- ja toidusoovituste teada saamiseks liigu edasi järgmisele lehele!

VÄHK
Vähk on kindlameelne ja teab, mida elult ootab. Sul on visioon ja teadlikkus. Suutlikkus edasi liikuda. Tööalane edu võib tekitada palju kadedust ja konflikte töökaaslastega. Vältima peaks arusaamatusi ja konflikte, neil on kurvad tagajärjed. Pimedama aja saabudes ihkab Vähk endamisi turvatunnet ja armastust. Lähedus ja peresuhted on väga olulisel kohal.

Toidu osas peaks Vähk olema eriti valiv ja kriitiline. Vältima peaks kõike, mis seedesüsteemis käärimisprotrsesse tekitada võib. Hea oleks lihavaba periood. Vähk peaks aeglaselt sööma ja hoolikalt närima, täie teadlikkuse ja kohalolekuga. Mineraalainetest võiks rohkem tarbida kaltsiumit.

LÕVI
Lõvi on vaba ja julge. Isegi liiga. Lõvi liigub enesekindlalt ja jõuliselt rahalise vabaduse suunas, millest saavad kasu kõik Lõvi lähedased. Tööalaselt on olukord stabiilne. Lõvil on sügisese pööripäevaga tekkinud eriliselt tugev soov olla sõltumatu, ta teeb vaprat nägu, nagu ei vajaks mitte kellegi abi. Tegutseb iseseisvalt ja õnneks saadab teda ka tähtedepoolne toetus ja edu.

Loomult on Lõvi gurmaan ja teeb endale oktoobris toiduga liiga. Vereloomet ergutav dieet sobiks selle asemele paremini. Päikese käes valminud viinamarjadest valmistatud vein on Lõvile otsekui tervisejook, ent siiski, liialdada ei tohiks ka sellega. Kõige olulisem mineraal on magneesium. See aitab ideaalselt ka viinakuul Lõvi piinavate uinumisraskuste vastu.

NEITSI
Neitsi, hoolitse oma heaolu eest! Ei pea ennast alati altruistlikult igale poole vabatahtlikuks toppima, ei saa päästa tervet maailma. Kannatlikkus on edu võti, mis aitab saavutada eesmärke. Tõenäoline on sissetulekute kasv kas siis ühekordse süstina või lisatööna. Ära kõhkle seda lisa oma tervisesse investeerimast, Sa vajad puhkust ja hellitamist.

Toidulaual on olulised piim ja aedviljad. Sobivad hästi toidud, mis reguleerivad soolestiku tööd. Räpane ja halvasti kaetud laud mõjutab otseselt esteedist Neitsi seedimist. Linnu- ja vasikaliha sobivad hästi. Mineraalidest tarvitada rohkem kaaliumit — banaanid, maguskartul, avokaado.