Kohvikust Komeet avaneb võrratu vaade Estonia ooperimajale ja vanalinnale. Komeedi katuseterrass on kindlasti üks Tallinna parimaid ajaveetmiskohti. Samas lähedal Radisson Blue Sky hotelli viimasel korrusel asub baar Lounge 24, mis pakub Komeediga sarnast lummavat vaadet vanalinnale.

Kalamajas tekib uusi restorane nagu seeni pärast vihma. Tore terrass on näiteks Lennusadama kohvikul Maru. Kohvik Klaus asub samas majas Eesti Disaini Majaga. Seal pakutakse esinduslikult nii kohalikku disaini kui ka lihtsalt head toitu, kohvi ja muid karastusjooke.

Kalamaja teatavasti esimese kohviku, Boheemi populaarsus on ajale vastu pidanud ja selle külastamine on alati kindlapeale minek, kuid Telliskivi Loomelinnaku uus restoranikompleks üllatab tõeliselt – kohvikuid ja restorane jagub igale maitsele.

Õitsvas Kadrioru pargis luigetiigi ääres on kohvik Katharienthal oma kauni suveõuega. Ka Kumu kunstimuuseumi Reval Cafe on õdus ja kauni vaatega pargile. Nauditav koht on just suvel Kalevi jahtklubi 100-kohaline terrass Pirita jõe kaldal.

Tallinna ja Viimsi piiril tegutseb NOA. See on linna üks kõige peenemaid merevaatega restorane. Rannapubi ja restoran Paat on huvitava väljanägemisega, otsekui tohutu kummuli keeratud paat. Seal saab head toitu ja suurepäraseid vaateid Tallinna panoraamile! Hoopis omapärane koht on RootSu Rannabaar Viimsis, mis asub otse mere ääres. See on just õige koht, kus pista varbad liiva ja nautida maalilist päikeseloojangut.

Mustamäe piirkonnas tasub külastada aiarestorani Umami, mis vähemalt eestlastele endile meenutab hubast vanaemakodu. Kaunis suure aiaga ümbritsetud üheperemajas tegutsev restoran saab kõrgeima hinde oma toidu kvaliteedi ja lapsesõbralikkuse eest.

Viis parimat pealinna suvekohvikut:

Pirita tee 26e, Tallinn

2015. aasta suvel taasavatud nõukogude aja legendaarne restoran Tuljak asub 60-ndatel ehitatud ja nüüd taastatud muinsuskaitsealuses hoones teel Piritale, kauni vaatega Tallinna lahele. Tuljaku avarad ruumid mahutavad kahte saali kuni 150 külalist, lisaks on suured terrassid ja grilliala, kuhu suviti mahub samuti 150 sõpra. Kaunis terrass viib ilusaima ilmaga minema ka kõige hullemad muremõtted. Kuna Tuljak on väga populaarne on alati mõistlik kohad ette broneerida!

Kadaka tee 141, Tallinn

Umami restoran on kahe “toiduhullu” peakokk Janno Lepiku ja sommeljee Kristjan Peäske teiseks toidukohaks. Meeste kireks on värvirikas toit, valmistatud kvaliteetsest, värskest ja hooajalisest toorainest. Toitu tehes loeb armastus, mitte peenutsemine, seeläbi paku Umami ausaid ja lihtsaid, kuid maitserikkaid roogasid.

“Oleme lihtsad, aga isikupärased. Teeme järjepidevalt koostööd kohalike talumeestega, kuid rõõmuga lisame gastronoomilisele kogemusele särtsu ülemere eksootikaga. Umami joogivalik pretendeerib valiku laiuse asemel originaalsusele. Värskelt pressitud mahladest käsitööõllede, hoolikalt valitud veinide ning kohapeal valmistatud napsudeni leiame sobiva ka valivaimale maitsele. Käsitööõlle sõprade rõõmuks pruulime me isegi oma õlut,” ütlevad mehed ise.

Umami asub kesklinnast pisut väljas, kuid on see eest suure välise kära eest peitu pugenud koduse aiaga restoran, kus saab õunauude varjus istuda, head ja paremat nautida ning lasta maailmal endast mööda pöörata. Restoranis on oodatud ka lapsed, kelle jaoks on hoovis liivakast.

Rävala puiestee 3, Tallinn

Lounge24 on suurepärane paik lõuna- või õhtusöögikohtumiseks äripartneritega, aga ka niisama elu nautimiseks heas seltskonnas, kuna kohvik/baar asub kõrgel Tallinna kohal - Radisson Blue Sky hotelli viimasel ehk 24. korrusel. Tõeliselt värskendavaks kogemuseks nautige karges ööõhus terrassil sõpradega kokteile rüübates imelist vaadet linnatuledele.


Uus 31, Tallinn

“Vana hea must Eesti leib – värske, soe, lihtne ja aus. Selle peal on üles kasvanud kogu eestlaste sugu ja sellest unistame siis, kui oleme kodumaalt kaugel. Selles mustas leivas peitub meie – eestlaste - olemus. Ja nüüd on see ühe parima linna restorani nimi. Eestlased on lihtne rahvas, meile ei meeldi peenutsev toit, upsakas teenindus ega liigkallid menüüd. Küll aga meeldib meile olla loomingulised ja hästi süüa” arvab resto endast ise.

Leib Resto & Aed asub vanalinnas, siiani toimiva Šoti klubi hoones ja aias, kuhu on “toiduhullud” peakokk Janno Lepiku ja sommeljee Kristjan Peäske loonud inspireerivalt keskaegse õhkkonna koos tänapäevase teeninduse, maalähedase lähenemise ja äärmiselt mõnusa köögiga. Taaskord koht, kus istuda, kaugeid linnahelisid nautida ja unustada kõik muu kui see “hetk”.

Viljandi mnt 6 / Kalmistu tee 1, Tallinn

Mimosa on õdusa atmosfääriga restoran Tallinnas Nõmme linnaosas, kus saab nautida meeldejäävaid maitseid ning mõnusat olemist. Mimosa eesmärgiks on olla kodune ja soe koht, kuhu alati on rõõm tagasi tulla. Sõbralik teenindus, maitsev kaasaegne Eesti köök, kohapeal küpsetatud koogid ja villitud majanapsud on märksõnad, mis restorani iseloomustavad. Talveperioodil mahutab armas majake enda kahele korrusele ligi 60 inimest, suveperioodil lisanduvad juurde terrass ja suur hoov, mis pakuvad võimalust veeta aega roheluses linnast lahkumata.