Uuesti grillrestoranina sündinud söögikoha kaks peakokka võtavad meie – eestlaste – grillilembuse mõnusalt kokku. Tallinna kesklinnas tegutseva The Grill House’i peakokad Martin Ludvig ja Robert Piho on veendunud, et eestlaste jaoks on tulel küpsetatud road midagi sellist, milleta ei möödu ükski suvi, ent õnneks ei grillita enam ainult äädikamarinaadis lihatükke, vaid ka erinevaid taimi, juurikaid ja kala.

Robert Piho sõnul on grillihooaeg ilusate ilmade saabumisega tõelise hoo sisse saanud ja nii nagu poelettidelt kaovad lihad ja vorstid nagu soojad saiad, eelistatakse ka väljas einestades pigem kuumadel sütel valminud roogasid. See ongi Piho sõnul üks põhjustest, miks endise nimega restoran Mehed Köögis oma nime sel suvel The Grill House’i vastu vahetas.

Uus nimi, lihaarmastusaga aga sama

“Midagi pole teha, eestlased on grillirahvas,” tõdes Piho lisades, et kasutavad oma toitude küpsetamisel Eestis ainulaadset Mibrasa grillahju, millega on tehniliselt võimalik saavutada tõeline tippkvaliteet.

Robert Piho enda suureks nõrkuseks on mereannid. “Nende grillimisel on aga eriti tähtis ajastus – üleküpsetatud kummised krevetid või kala on iga koka ja ka koduse grillija õudusunenägu,” rääkis Piho ning lisas, et näiteks krevette tuleks mõlemalt poolt grillida umbes poolteist minutit ja ära võtta kohe, kui need on saavutanud roosaka ilme. “Kui pigistate peale veel laimi või sidrunit, siis tasub arvestada, et see mahl küpsetab mereande omakorda veel happega edasi, nii et kindlasti ei maksa karta, et need tooreks jäävad.”

The Grill House’i teine peakokk, Martin Ludvig, jagab nippe lihaküpsetamiseks. “Liha grillimisel tasub varuda kannatust – ei ole nii, et külmkapist otse grillile ja siis kohe kõhtu,” selgitab Ludvig ning lisab, et tegelikult peaks liha enne küpsetamist pool tundi toatemperatuuril seisma ja peale grillilt tõstmist samuti 3-5 minutit puhkama, et mahlad välja ei jookseks.

Lisaks mereandidele ja liharoogadele saab uue nimega restoranist ka grillitul kujul taimetoite, sest nõudlus nende järele on kokkade sõnul samuti hüppeliselt kasvanud. “Näiteks on meie tõeliseks hitiks grillitud lillkapsasteik,” lisas Martin Ludvig.

Rotermanni 2, Tallinn

Restorani PULL loojateks ja omanikeks on tuntud grillmeistrid Enn Tobreluts, Hanno Kuul ja Andres Tuule, kes asutasid Pulli aastal 2016. Enn on rahvusvaheliselt tunnustatud BBQ- ja grillikoolitaja. Hanno ja Andres on olnud tegevad cateringi- ja restoraniäris juba samuti mitmeid aastaid, neil on suured kogemused nii toitude valmistamisel kui serveerimisel.

Pulli eesmärgiks on pakkuda parima kvaliteediga steike, madalal kuumusel küpsetatud liha, hõrgutavaid grillroogasid. Loomulikult on Pullis tähtsal kohal ka parimad veinid ja muud joogid.

Restoran kasutab toitude valmistamisel ainult väga kvaliteetset toorainet maailma parimatest farmidest, sealhulgas ka Saaremaa Lihatööstuse liha. Siin on suur rõhk ehtsal tulel – enamus roogasid grillitakse otse süte kohal ja mõni ka süte sees. Meie restorani üks firmaroogadest on Enn Tobrelutsu kuulus süte sees küpsetatud steik (dirty steak).

F. R. Kreutzwaldi 23, 10128 Tallinn

The Able Butcher´i lugu saab alguse Black Anguse vabapidamise Creekstone’i karjast Kansases. Black Anguse veiselihatükke kuivlaagerdatakse 28 päeva ning hoiustatakse The Able Butcher´is liha laagerdamise ruumis, kus sel lastakse edasi valmida. Enne küpsetamist marineeritakse liha Able Butcheri loodud maitseainete segus. Parima kvaliteediga meisterlikult valmistatud steigid, grillkala ja traditsioonilised magustoidud on naudinguks kõikidele meeltele. The Able Butcher´i veinivalik on lai, erilise rõhuga punastel veinidel. Restorani sissepääsu juures olev veiniruum on tunnistuseks kindlale pühendumusele kvaliteetsetele veinidele.

Suvehooajal avab restoran siseruumidele lisaks päikesepoolse terrassi, mis on justkui oaas, kus kaunis vaade pargile ja linnale täiendab kuumal suveõhtul sõõmu värskendavat šampanjat. The Able Butcher on õige aadress liha jaoks.

Pärnu mnt 2, Tallinn

Alates maikuust tegutseb varem Mehed Köögis nime kandnud restoran uue nime The Grill House all. Teid ootavad samad meisterlikud peakokad, sama sõbralik meeskond, samad hubased ruumid, kuid uus, lihtne ja maistev grillmenüü. Armastus grillimise vastu ja ühine soov viia sööjad tõelistele maitseelamuste radadele, see on uue resto idee.

Uue restorani The Grill House vägesid juhivad köögis peakokad Martin Ludvig ja Robert Piho, kes on enda punti haaranud teised head sõbrad Üheskoos täidetakse köök maskuliinsuse, meisterlikkuse ja leidlikkusega. Liha ja kala on fookuses, grillit tulev liha ja kala.

Pärnu Maantee 41a, Tallinn

Estonian Burger Factory lugu sai alguse 2012. aastal Tallinnas Kadriorus, kus grilliti burgereid õues ja kliendid pidid toidu valdavalt kaasa ostma. Kuuldus kui ühest parimast burgerist levis aga terves pealinnas. Aastal 2014 avasid samad kokad sisekohana pererestorani “Estonian Burger Factory”.
Estonian Burger Factory on esimene restoran Eestis, kes on omale taotlenud Veterinaar ja Toiduametist toitlustusettevõtetele mõeldud ökomärgi. Restoran kasutab ainult Eesti maheveiseliha ja mahelambaliha. Mahelihast on valmistatud nii burgeripihvid, steigid kui ka muud veise -ja lambaliha tooted. Me hindame puhast Eestimaist toorainet.

Viru 22, Tallinn

“Goodwin The Steak House” on ainus klassikalise Ameerika liharestorani kogemustel ja traditsioonidel põhinev restoran Baltimaades ja Skandinaavia riikides. Selle Eesti jaoks ainulaadse restoraniprojekti algatajateks on oma ala asjatundjad, kes teavad täpselt, missugune peab olema üks tõeline liharestoran.

Selle kontseptsiooni pikaajaline tundmaõppimine Ameerika Ühendriikides ja Austraalias – riikides, mis on tõelise biifsteegi kultuuri rajajad, riikides, kus liharestoranid kujutavad endast rahvuslikke kultussümboleid, – võimaldab meil täie kindlusega väita, et meie pakutav ei jää millegi poolest alla originaalsele Ameerika liharestoranile ning sisaldab kõiki selle nõutavaid atribuute.

Restorani “Goodwin The Steak House” edu põhineb nii ratsionaalsetel eelistel, milleks on parimast veiselihast asjatundlikult valmistatud biifsteegid, kui ka kontseptsiooni emotsionaalsel koostisosal, mis sisaldub juba liharestorani nimetuses.