Escamoles on põhimõtteliselt Mehhikos elavate mürgiste sipelgate vastsed, mis leiduvad peamiselt agaavetaime südamest. Nende korjamine on raske ja ka ohtlik. Tarvitajad ütlevad, et neil vastsetel on kerge pähkline maitse ning tekstuurilt meenutavad kodujuustu. Neid vastseid aga süükse omleti ja takode täidisena.

Shirako tähendab Jaapani keeles "valgeid lapsi", kuid see aju meenutav kreemise dekstuuriga ollus on tegelikult koha või puhkkala spermakotid. Neid süüakse toorelt või fritüüritult.

Jaapan armastab tuunakala sedavõrd, et ükski osis sellest kalast ei lähe kaduma, sealhulgas tuunikala suured silmad. Neid silmi müüakse supermarketis vabalt ja toorelt. Küpsetamiseks tuleks neid vaid keeta või aurutada, maitsestada küüslaugu või sojaga ning ampsata. Maitsevad nagu kalmaar.

Tegemist on kohaliku Kagu-Aasia delikatessiga, mida süüakse üsna laialdaselt. Põhimõtteliselt on tegemist viljastatud ja pooleldi valmis haudunud pardimunaga, mis keedetakse kõvaks. Enne koorimist lüüakse munakoorde auk, kust juuakse välja sinna jäänud vedelik, seejärel kooritakse muna ja maitsestatakse soola, tšilli ja äädikaga ning süüakse kogu täiega - sulgede, kontide, noka ja kõigega.

Põdra nina puhul ei ole tegemist kalli lõikega loomast, kuid see ei tähenda, et ei leidu inimesi, kes seda metsikut rooga süüa ei sooviks. Põdra nina keedetakse esiteks pehmeks ürtide, vürtside ja juurviljadega, Seejärel kurnatakse leem, puhastatakse nina karvadest ja lõigatakse suupäraseks. Seejärel valmistatakse tavaline sült. Mmmm ... sült ...

Olgugi, et see roog ei ole enam noorte hulgas populaarne, söövad seda siiani vanemasse inimgruppi kuuluvad korealased. Tegemist on koeralihahautisega, kus lisaks lihale kasutatakse rohelist sibulat ja võililli. Väidetavalt maitseb see roog tuhat korda paremini kui lõhnab ...

Airag ehk Mongoolia kõige kuumem jook valmistatakse märapiimast, millel lastakse hapnema minna, mille tulemusel tekib kihisev ja kergelt alkohoolne jook, mida nauditakse avatud suurest kruusist. Tõsine gurmaanide valik, kuid selgelt vaid neile, kel soov midagi uut avastada.

Väidetavalt on viimasel ajal Iisraelis olnud probleem rändrohutirtsudega, kes lendavad parvena üle riigi ja hävitavad teel farme. Kuna tegemist on koššertoiduga siis on iisraeliidid leinud oma putukaprobleemile väga unikaalse lahenduse: nad söövad need putukad lihtsalt ära. Väidetavalt on Iisraeli suureks toiduhitiks praetud ja šokolaadiga kaetud ritsikad.

Sardiinias väga populaarne Casu Marzu ehk otsetõlkes vaglajuust võib olla kõige sõgedam toiduaine planeedil Maa. Selle kohalikuks afrodisiaakumiks nimetatava juustu saamiseks tõstetakse kera lambajuustu õue seisma ning oodatakse, kuni kärbsed sellesse sisse uuristavad, munevad ja vaglad ellu astuvad. Selles seisus on juust valmis tarbimiseks.

Euroopa Liidus on see juust keelatud, kuna väikesed vaglad söövad ennast läbi ka inimese seedetraktist ja tekitavad tervet nimekirja väga ohtlikke haiguseid. Lisaks soovitatakse seda juustu söömise korral tarbida prillid peas, kuna väidetavalt suudavad väikesed vaglad hüpata juustust kuni kuue sentimeetri kaugusele ja "pureda" ennast inimese silmadesse. Head isu!

Kambodžas peetakse neid karvaseid ja suuri ämblikke tõeliseks gurmeeks. Neid suuri ämblikke saab nii grillida, BBQ-ahjus valmistada, aga ka praadida. Kambodžas süüakse väga paljusid erinevaid putukaid ja ämblikud moodustavad neist väga suure osa.

Maailma üks veidramaid suppe ehk Gaeng Kai Mot Daeng valmistatakse sipelgavastsetest, sipelgaembrüotest ja väikestest beebisipelgatest. Kui kõht välja kannatab, siis suppi kiidetakse, pidavat olema delikaatse ja terava maitsega. Maitse pidavat sipelgatel olema kui krevettidel.

Muktuk on Grönimaa rahvusroog, mis on tegelikkuses nahaga vaalarasvakiht, mida serveeritakse kas marineerituna või toorelt. Tegemist on äärmiselt ilusa lõikega, kus paks ja must vaalanahk on kaunis dissonantsis valgelt-roosaka rasvaga. Vaalanahk pidavat maitsma maapähkliselt, rasv olema aga äärmiselt vintske. Aga toitev ...

Mida teeb normaalne inimene munaga, mis on läinud vanaks? Viskab selle minema, eksju? Vanas Hiinas aga otsustas keegi mekkida, mismoodi see muna aga maitseb. Nüüd on sellest roast saanud suur delikatess. Põhimõtteliselt keedemuna - part, hani või kana - maetakse kuudeks tuha, mulla ja savi alla, kuni muna on muutunud süsimustaks ja lõhnab väävli järle. Tõeline delikatess ...