Eesti toit ja maitsed koosnevad paikkondlikest maitsetest ja nüanssidest, millest paljud on veel avastamata. Mullu Hiiumaale ja tänavu Peipsimaale osaks saanud tähelepanu näitab, et toidupiirkonna tiitel annab paikkonnale uut hingamist ning kasvatab tuntavalt turistide huvi konkreetse piirkonna vastu,“ lisas minister.

Peipsi järv, Peipsimaa külastuskeskus, Kolkja küla

„Inimesi huvitab üha rohkem, kust on pärit nende laual olev toit, milline on selle toidu saamise lugu ning kes ja kuidas on selle valmistanud. Eestis osatakse kasvatada head toorainet ning teha sellest maitsvaid ja omanäolisi roogasid. Ka Eesti eri piirkondade toitudel on olemas oma lood, neid on vaja lihtsalt paremini esile tõsta. Kui seda hästi teha, annab see olulise panuse kohaliku ettevõtluse elavdamiseks just maapiirkondades,“ selgitas Maaeluministeeriumi Eesti toidu programmi projektijuht Kadi Raudsepp.

Eesti toidu piirkonna tiitli kandmiseks 2018. aastal saab taotluse esitada kuni 20. novembrini 2017. a. Taotluses tuleb kirjeldada kava, kuidas aasta jooksul kavatsetakse oma piirkonna maitseid esile tõsta ja tutvustada.

Taotlused vaatab läbi toiduvaldkonna ekspertidest koosnev hindamiskomisjon ning otsus tiitli omistamise kohta tehakse teatavaks hiljemalt 10. detsembril 2017. Pidulik tiitli ja rändkahvli üleandmine ning 2018. aasta Eesti toidu uue piirkonna tutvustamine toimub 2018. aasta mai esimesel nädalavahetusel.

Kohaliku toidu tutvustamiseks valitakse alates 2016. aastast Eesti toidupiirkonda, kus toodetud toidule ja mille toidukultuurile pööratakse aasta jooksul suuremat tähelepanu. Koos tiitliga antakse toidupiirkonnale üle ka 1,5 meetri pikkune rändkahvel. 2016. aastal kandis tiitlit Hiiumaa, 2017. aastal kannab Peipsimaa.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena