MIDA ÕHTUKS SÖÖME? | Suveõhtu grillidele tuleb minna vastu õige ettevalmistusega
Ainult ilm on veel see, mis eraldab meid ajast, kui saab taas südamevalu tundmata nägu naerul grillid soojaks kütta, varasalvest head ja paremat kokakunsti nautida ning mitmeid tunde jutti probleemivabalt pidutseda. Käes on suvi, kuid ootama peame veel grillimiseks sobilikku ilma. Arvata võib, et ka suvesoojus ei jää tulemata, et aga selleks valmis olla, tuleb teha ettevalmistusi - nii peas kui sahvris.
Aga hoiaks sellel aastal grillimisel ja piknikel selget joont: kvaliteet üle kvantiteedi. Võtke vähem, aga paremini – taldrikule tõstke ja klaasi valage maitse, mitte mahu pärast. Jookske, pikutage ja suhelge palju. Seda kõike õues ja varavalgest hilisõhtuni.
Suviste pidustuse, aga ka lihtsate õhtuste grillimiste, parimaks õnnestumiseks tasuks rõhuda ettevalmistusele: planeerida menüü ja joogikaart, aga ka järgnevad hommikud ja lõunad. Sedasi saab lasta muretsemata lkoguda hoogu ka näiteks kolmepäevasel söögi-joogi nautimise talgul.
Nii on võimalik ka mitmepäevane grillimiseaeg pikkida täis nende toitude valmistamist, mis igal teisel päeval mõttesse ei sigine. Samuti need toidud, mida saab teha suurema seltskonnaga – näiteks matta maha kuumade kivide vahele “12 tunni lammas” või keerata tulekoldel tervet piimasiga. Samuti küpsetada torte ja kooke, mis igapäevaselt tunduvad dieeti tapvad. Kvaliteet üle kvantiteedi.
Alati on variant ka veeta grillipeod lihavabalt. Miks mitte.
Eestlase kui grillirahva põhiinstrumendile on viimastel aastatel võimsa comeback’i teinud rohumaaveise
Vanematel aegadel oli õues toiduvalmistamisega lihtne – toidu tarbeks oli hoovialadele ehitatud lõkkeasemete kõrvale lisatud vardahoidjad, milles sai metallvardasse aetud lihad või vorstid kuumaks ja krõbedaks “keerutada”. Teine võimalus oli teha klassikalisse “sašlõkivanni” halgudest tuli ning selle kohal siis liha või kala või vorstid söömiseks valmis küpsetada. Täna on õige grilli valimine tunduvalt raskem, kuna valik on mitmeid kordi laiem – kas valida keraamiline grill, klassikaline
Lihatarbimise trendid ja tavad on maailmas piirkonniti üsna erinevad. Paljudes riikides on tähtsal kohal veiselihast toitude valmistamine, teistes jällegi lambaliha või broileriliha.
Pärast õige grilli valimist, liha marineerimist, korralike tangide-põlle muretsemist, laua katmist ning seltskonna kokku kutsumist, jääb märkamatult õhku rippuma veel mustmiljon õieti adresseerimata ideaalseks grilliks vajalikku komponenti ja mõtet. Nendes detailides, nagu öeldakse, ongi kurat peidus, sest grillimist tuleb vaadata kui terviklikku ajaveetmisviisi, mitte kui kiiret kõhutäitmisaktsiooni. Grillimine on mõtteviis ja elustiil, milles olulised ettevalmistus ning õige häälestus.
Saabuva pika jaanipüha valguses jagab Talleggi tootekategooriajuht Heli Sepp mõned soovitused kuidas kanaliha grillida nii, et see ei jääks seest toores ning oleks ühtlaselt mahlane ja maitsev. Loe edasi ...
Suvi ei ole enam mägede taga. Suurematel grillisõpradel on tõenäoliselt grill juba tolmust puhtaks pühitud ja aeda või terrassile veetud. Grillime ei anna toidule mitte ainult hea meki, vaid see kuulub ka ühe tervislikemate valmistamisviiside hulka.
Soojade ilmade saabumise puhul ja grillihooaja eel on hea meelde tuletada, kuidas teha ise lihtsate vahenditega tavalisest sea- või kanalihast suus sulav gurmeeroog.
Kui kuu tagasi tundus, et ühel pühapäeval paariks tunniks saabunud 18-kraadine suvi sai koheselt järjeks nii sügise kui talve ja soodsad ilmad õues toitumiseks on jälle läbi, siis maikuu on toonud mõnusat vaheldust ja skepsis on hingest kadunud. Grillimine võib alata, eestlased – hakkame tippvormi treenima!
Ootad juba nädalavahetust, et grilli peal maitsvaid katsetusi proovida? Kui ideed otsas, siis leiad siit 5 lihtsat ideed, mida grillil proovida! Millised on sinu lemmiktoidud, mida grillida, anna teada kommentaariumis! Loe edasi ...