03.10.2016, 19:30
On pitsa-aeg — valmistame koduse pitsa köögiviljadega!
Kas teadsid, et tänapäeva pitsa pärineb Napolist Itaalias. Kui Itaalia kuninganna Margherita 1889. aastal Napolit külastas, serveeriti talle Itaalia lipu värvides pitsat: punane (tomatid), valge (mozzarella) ja roheline (basiilik). Seda sorti pitsa nimetati kuninganna auks pitsa Margheritaks. Seekordses klipis valmib aga pitsa köögiviljadega!
Kodupitsa köögiviljadega
Retsept: Mari-Liis Tammik, Miam Catering
- 500g Veski Mati Grahamjahu
- 1 spl sool
- 7g Veski Mati Kuivpärm
- 1 spl suhkur
- 350 ml käesoe vesi
- tomatikaste
- paprika
- suvikõrvits
- šampinjonid
- sool, pipar
- juust
Pitsataigna valmistamiseks kaalu jahu suurde kaussi, lisa sool. Sega teises kausis vesi, pärm ning suhkur, lase seista 10 minutit. Kalla vedelik kuivainetele ning sõtku kuni tainas on ühtlane ja tuleb käte küljest lahti. Jäta sooja kohta tunniks kerkima. Jaga tainas kaheks ning rulli see ümmarguselt lahti. Tõsta rullitud tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile või pitsakivile. Kata lahtirullitud pitsaalus tomatikastmega ning laota peale meelepärane kate (paprika, suvikõrvits, šampinjonid). Maitsesta soola ja pipraga ning laota kõige peale meelepärane juust. Küpseta 250-kraadises ahjus 10-15 minutit kuni juust on sulanud ning tainas krõbe.
- Nisujahudest kõige tervislikum on täisteranisujahu ehk grahamjahu. Selle jahu nimetus pärineb USA arstilt Sylvester Grahamilt, kes juba sada aastat tagasi soovitas süüa täisterajahust valmistatud leiba selle tervislikkuse pärast. Grahamjahu on karune, tume ja kiudainerikas. Sobib hästi näiteks täisterakuklite valmistamiseks. Kui grahamjahutainale lisada kuni kolmandiku ulatuses nisujahu, siis paranevad ka taina küpsetamisomadused.
www.veskimati.ee
Vikipeedia