Hinnanguliselt osales 25 erinimelisel üritusel kuni 18 000 huvilist, mis on suurem kui varasematel aastatel (2014 ~ 6500, 2015 ~15 000). SA Saaremaa Turism projektijuht Angela Nairis ütles, et huviliste arv ei ole korraldajate jaoks kunagi olnud eesmärk.

Enamus üritusi toimub ka siseruumides, mistõttu osalejate arv on piiratud. Olulisemaks peetakse põnevat, atraktiivset ning sisukat ja kvaliteetset programmi, millega elavdada saarte sügisest kultuurikalendrit ja väärtustada ning tutvustada toidukultuuri.

Angela Nairise sõnul on suurima osalejate arvuga arusaadavalt väliüritused, mis kõik toimuvad juba traditsiooniliselt reedest-pühapäevani: Raadio Kadi ja Saarte Hääle Lõikuspidu, Suur Turupäev, Kuressaare Tänavapiknik, Väinatammi Lustipiknik ja kogu festivalile mõnusa lõpu panev pühapäevane Õunakohvikutepäev.

Huviliste maitsemeeli ja oskusi ning teadmisi panevid proovile kõik programmis olnud ettevõtmised, kus igaüks võis leida just teda huvitava teema või ürituse: koolitused, eriõhtusöögid, Saaremaa Restoranide Nädal, kohalike toodete esitlused ning proovimised, Sügislaat, konkursid jne.