Eesti toidu kuu ajal toimuval sündmusel on siinsed kuusteist puhvetit laiali pillutatud terve Sibulatee piirkonnas. Samas on näiteks Varnjas pea et külg-külje kõrval kolm puhvetit. Kaugemad avatud õued asuvad Välgis või hoopiski Torilas. Päris mitmed puhvetid asuvad otse Peipsi järve kaldal.

Puhvetid pakuvad eelkõige kohalikust toorainest valmistatud roogi ja jooke. On nii sibulapirukaid, kalasuppi ja aedviljasuppi; on nii marjakooke kui suitsutatud kala. Muidugi on pannkooke ja vahvleid. Õunatoite ja õunajooke. Teeveere puhvet on välja tulnud veganitele sobivate toitudega.

Mitmed puhvetid pakuvad tegevust tervele perele. On nii muusikalisi ülesastumisi kui ka näiteks joonistusvõistlusi. Torilas asuvas puhvetis saab kangastelgedega vaipa kududa, Välgis proovida vibulaskmist. Luulepuhvetis Liivi muuseumis saab luuletuse eest värskelt pressitud õunamahla. Voronja galerii puhvet aga näitab viimast korda sellesuvist näitust. Üks puhvetitest asub suisa Alatskivi lasteias, kus lastele õues rohkem tegevust ja mille müügitulu läheb lasteaia arendamisse ehk rõõmuks kohalikele lastele.

Puhvetite päev toimub iga ilmaga, puhvetid töötavad ka vihma korral. Sibulatee puhvetite asukoha kaart:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid