Järgmisel nädalal toimub Peipsi ääres esimene Sibulatee puhvetite päev
17.septembril toimub esimene Sibulatee puhvetite päev. Oma kodu väravad, uksed ja hoovid avavad kuusteist siin piirkonnas elavat ja toimetavat pere. Oodatakse külalisi, kellele meeldivad kodused ja kohalikust toorainest valmistatud road.
Sibulatee puhvetite päev sai inspiratsiooni Eesti mitmetes piirkondades suviti toimuvatest kohvikupäevadest. Sibulatee võrgustiku liikmed soovisid kogukonda aktiveerivat ning siia rohkem külastajaid toovat päeva korraldada justnimelt sügisel. Valminud on siis kõik aedviljad, purgis on marjad ja seened ning muidugi on Kolkja-Kasepää-Varnja külatänavad palistatud kuulsa peipsi sibula müüjatest. Samal päeval toimub ka Varnja sibulalaat.
Eesti toidu kuu ajal toimuval sündmusel on siinsed kuusteist puhvetit laiali pillutatud terve Sibulatee piirkonnas. Samas on näiteks Varnjas pea et külg-külje kõrval kolm puhvetit. Kaugemad avatud õued asuvad Välgis või hoopiski Torilas. Päris mitmed puhvetid asuvad otse Peipsi järve kaldal.
Puhvetid pakuvad eelkõige kohalikust toorainest valmistatud roogi ja jooke. On nii sibulapirukaid, kalasuppi ja aedviljasuppi; on nii marjakooke kui suitsutatud kala. Muidugi on pannkooke ja vahvleid. Õunatoite ja õunajooke. Teeveere puhvet on välja tulnud veganitele sobivate toitudega.
Mitmed puhvetid pakuvad tegevust tervele perele. On nii muusikalisi ülesastumisi kui ka näiteks joonistusvõistlusi. Torilas asuvas puhvetis saab kangastelgedega vaipa kududa, Välgis proovida vibulaskmist. Luulepuhvetis Liivi muuseumis saab luuletuse eest värskelt pressitud õunamahla. Voronja galerii puhvet aga näitab viimast korda sellesuvist näitust. Üks puhvetitest asub suisa Alatskivi lasteias, kus lastele õues rohkem tegevust ja mille müügitulu läheb lasteaia arendamisse ehk rõõmuks kohalikele lastele.
Puhvetite päev toimub iga ilmaga, puhvetid töötavad ka vihma korral. Sibulatee puhvetite asukoha kaart: