Eesti kodudes on enamasti kasutusel elektrilised, keraamilised, gaasi- või uuemad induktsioonpliidid. Vastavalt sellele tuleb valida ka uut panni, sest näiteks gaasipliidi jaoks mõeldud pann ei pruugi olla sobiv induktsioonpliidil kasutamiseks. Jälgi pannidel olevaid viiteid pliiditüüpidele, millel on tooted kasutatavad.

Pööra tähelepanu panni materjalile

Põhilised materjalid, mida kasutatakse pannide valmistamisel, on roostevaba teras, alumiinium ja malm. Roostevabast terasest pann on vastupidav ning seda on lihtne hooldada. Alumiiniumpanni eelis seisneb selle heas soojusjuhtivuses ning malmist pann talub kolmest kõige paremini kuumust, mistõttu on seda hõlpsasti võimalik kasutada ka näiteks ahjus.

Kui sulle meeldivad kiiresti valmivad road, siis soovitatakse valida alumiiniumpanni, mis soojeneb kiiresti ning suudab kuumutada toitu ka panni sisekülgede kaudu. Hõrkude ahjuroogade armastajad peaksid aga valima pigem malmpanni, sest sellega saab valmistada tummisemaid pannipadasid või ahjupraade.


Panni põhja paksus määrab ära roa väljanägemise

Õhukese põhjaga pann võib olla hea toidu soojendamiseks, kuid krõbeda kuldpruuni kooriku suudab tagada siiski vaid paksupõhjaline pann. Ühtlasi lahendab panni piisav paksus ka toidu nakkuvuse mure.

Parima koosluse annavad kvaliteetse mittenakkuva kattega paksupõhjalised pannid, mille külge on pea võimatu toitu külge kõrvetada. Sellele vaatamata tuleb aga mistahes panni kasutades meeles pidada, et liigse kuumutamise eest ei ole neist ükski kaitstud ning uue panni n-ö sissepõletamise vajadus on kõigest müüt.

Allikas: Fiskars.ee