“Pole vahet kas see on mõnus soolane suutäis või magus hõrgutis – peaasi, et loodud retsept sisaldaks uue elu sümbolit, muna. Parimad retseptid valivad välja Olde Hansa köögimeistrid eesotsas minuga. Kolm väljavalitut saavad õpingute toetuseks igakuist stipendiumi terve õppeaasta ning seda reaalselt õpinguperioodi vältel. Samuti avaneb neil võimalus teha tasustatud praktika Olde Hansas minu kõrval,” selgitas Wille.

Olde Hansa personalijuht Katri Delimoge rääkis, et Statistikaameti andmetel on Euroopa Liidus 20-29-aastaste noorte jaoks üks suuremaid probleeme tööturule sisenemine ja töötus ning seetõttu on praktikatoetuse vajadusest räägitud juba aastaid.

„Koolides on palju lennukate ideedega oskuslikke noori, kelle loovus väärib tunnustamist, mistõttu praktika sidumine õpingutega annab neile hea võimaluse paremini mõista õpitava ameti olemust,” selgitas Delimoge.

Stipendiumiprogrammis saavad osaleda kõik kokaameti õppurid. Lisaks toimub rahvalemmikute hääletus Olde Hansa Facebooki lehel, kuhu laetakse üles parimatest paladest saadetud pildid ja retseptid. Pärast õpingute lõppu on stipendiaadil võimalus töötada Olde Hansa restoranis kas siis terve aasta järjest või kolme aasta vältel iga-aastaselt neli suvekuud maist augustini.

Stipendiumiprogrammi saab kandideerida 15. märtsini, kandideerimiseks tuleb huvilistel saata keskaegse toidu omaloominguline retsept koos roa nime ja fotoga aadressile personalijuht@oldehansa.ee. Kindlasti tuleb lisada ka oma nimi, kontaktandmed ja kool-kursus.

Võitjad kuulutatakse välja 11. aprillil ning stipendiumiprogramm algab juba maist 2016. Lisainfot programmi kohta saab Olde Hansa kodulehel www.oldehansa.ee ja Facebooki lehel .

Alates aastast 1997 tegutsenud restoran Olde Hansa on rikka kaupmehe majas Tallinna Raekoja vahetus läheduses. 18 tegutsemisaasta jooksul on Olde Hansat väisanud hinnanguliselt 4 miljonit külalist.