Mikrolaineahi pole vaid soojendamiseks: Valmista kiiritades unikaalseid ja kiireid toite kogu perele, kogu päevaks
Maailma esimene toit soojendati mikrolaineahjuga 1933. aastal toimunud Maailmanäitusel Chiagos ning esimene patent sellele riistapuule võeti neli aastat hiljem. Tegelikult jõudis aga esimene mikrolaineahi kommertskasutusse (varasemalt olid mikrolainetega soojendatud ja kuumutatud asju vaid laborites) kaks aastat peale II maailmasõja lõppu.
1947. aastal valminud mikrolaineahi oli 1,8 meetrit kõrge, kaalus 340 kilo, kasutas toimimiseks 3 kilowatti energiat (enam kui 3 korda rohkem kui tänased masinad) ning oli vesijahutusega. Unikaalsel masinal oli ka unikaalne hind, mis tänasesse vääringusse ümber hinnates oli ca 53 000 dollarit.
1970datel langesid tehnoloogia hinnad ning mikrolaineahjud muutusid kompaktsemaks, odavamaks ja see tõttu kättesaadavmateks. 1986. aastal oli statistika kohaselt mikrolaineahi juba veerandites USA kodudes, võrdlusena 1971. aastal oli sama protsent vaid ühe piirimail.
Mikrolaineahjus tekitavad soojust mikrolained pikkusega 12,25 cm, vastavalt sagedusega 2450 MHz. Niisugused lained läbivad klaasi, portselani, kartongi ja muid anorgaanilisi aineid takistamatult (neid soojendamata), peegelduvad metallpindadelt (nt ahju metallist sisepindadelt) ja neelduvad vett sisaldavates ainetes, seega siis ka enamikus toiduainetes.
Enamustel täidab mikrolaineahi kodus "soojendaja" auväärset tiitlit, kuid tegelikkuses on mikrolaineahjuga võimalik ka täiesti talutavalt valmistada nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusööke.
Vaata, kuidas valmistada vaid minutitega mikrolaineahjus ja tassis pitsat, juustuga makarone, hommikusööke ja muffineid: