Toidudokumentaalid jagunevad omakorda mitmeks erinevaks kategooriaks: esimene kategooria on nii öelda meeleolufilmid, kus näidatakse gastronoomia ilu ja valu, teine kategooria toidudokumentaale on probleemfilmid, kus lahatakse mõnda söömisega seotud murekohta ning kolmas kategooria on persoonilood, kus näidatakase kulinaaria ägedust läbi kindlate inimeste ja nende teekonna elus ning toidus.

Ka toidudokumentaalia käib ajaga kaasas ning on üha enam raiunud oma tee televisiooni. Paljud maailma tipptoiduseriaalid ei jõua tihti Eestisse läbi kaabellevi, Netflix parandab selle vea - vaatame üle kuus suurepärast valikut õhtuseks toidumeelelahutuseks.


Chef's Table ("Peakoka Laud")

Netflixi täiesti enda toodetud toidudokumentaalsari "Peakoka Laud" (Chef's Table) võtab vaatluse alla maailma kõige huvitavamad peakokad ning nende äärmiselt raskesti leitavad restoranid, samuti nende peakokkade lähenemise toidule ning elamuste pakkumisele, gastronoomia uuendamisele ja elule tervikuna. Iga dokumentaalsarja osa keskendub ühele kokale ja tema teekonnale: valikus on peakokad Ben Shewry (Austraalia), Magnus Nilsson (Rootsi), Francis Mallmann (Argentiina), Niki Nakayama (USA), Dan Barber (USA) ja Massimo Bottura (Itaalia).


The Mind Of A Chef ("Koka Mõtted")

Uus dokumentaalsari "Koka mõtted" (The Mind of a Chef) kombineerib endas lisaks reisimisele ja toidule ka ajalugu, teadust ja huumorit. Samad mehed, kes seisid maailmakuula toidukriitiku ja -reisija Anthony Bourdaini toidusarjade taga, võtavad nüüd ette teekonna ühe maailma unikaalseima peakoka mõistusesse - saade keskendub Ameerika-Korea kokk David Changi teekonnale toidus. Anthony Bourdain on selles sarjas jäetud vaid pealelugeja rolli.


Fed Up ("Kõrini")

Endise USA asepresitent Al Gore'iga filmi "Ebamugav tõde" (An Inconvenient Truth) maailmale andnud dokumentaalfilmide loojad Katie Couric ja Laurie David toovad meieni järgmise paljastuse, seekord toidutootmise ja toitumise valdkonnast. Film "Kõrini" vaatleb läbi 30 aasta USA rahvast laastanud suhkruepideemiat, millele on oma poolehoiu andnud nii USA valitsus kui toiduainetetööstus. Filmi tutvustus ütleb isegi nii julge väite, et "see film muudab kogu eluks selle kuidas te toitute". Vaadake järele!

Cowspiracy

Film "Cowspiracy" ei ole otseselt toidufilm, kuid on keskkonnale ja planeedi eluspüsimisele ohtliku toitainete kasvatamise telgitaguseid uuriv dokumentaal. Film uurib, kuidas mõjutab pidevalt laienev veiselihakasvatamine planeedi "tervist". Väidetavalt on võimalik lihatööstuse süüks panna nii metsade hävinemine, 65 miljoni aasta suurim liikide kadumine, merede kvaliteedi langused ja nii edasi. Samuti väidava filmitegijad, et kõik see toimub nii valitsuste kui keskkonda kaitsma pidavate organisatsioonide toel ja teadmisel.

Fat, Sick & Nearly Dead ("Paks, haige ja peaaegu surnud")

Film "Paks, haige ja peaaegu surnud" räägib loo ülekaalulisest, steroididest pungil ja raskekujulist autoimmuunsushaigust põdevast austraallasest Joe Crossist, kes otsustab viimase õlekõrrena haarata kinni totaalsest elumuutuses - ta võtab ette 3000 miilise teekonna mööda USAd, kaasas vaid mahlapress, plaan juua ja toituda 60 päeva vaid värskest mahlast ning ravida end terveks. Joe kohtub teel huvitavate inimestega, kellele tema suudab anda motivatsiooni kaalu kaotada ja oma elu ümber pöörata ning saab ka ise jõudu võita tagasi oma tervis ja elu.

Living On One Dollar ("Elu dollariga pävas")

Auhindu võitnud dokumentaalfilm "Elu dollariga päevas" vaatab nelja sõbra teekonda Guatemala maapiirkonnas, kuhu poisid lähevad otsima vaesuse juuri ning panevad ennast situtsiooni, kus peavad 56 päeva järjest elama vaid ühe dollariga päevas. Nad võitlevad selle aja jooksul nii nälja, parasiitide kui ka äärmise majandusliku kitsikusega. Selle filmi on sildistanud kui "Peab vaatama!" nii Nobeli võitja Muhammad Yunus kui maailmakuulsa "Näljamängude" filmisarja lavastaja Gary Ross.