Näiteks soovitab liit:

  • Tee pühade ostulist

Korralik planeerimine on rohkem kui pool võitu! Mõtle pühad läbi, planeeri ning kalkuleeri – mida kavatsed lauale panna, palju sööjaid jõululauda koguneb jne.

  • Ära osta pühadeks topelt

Enamus meist kipub pühadeperioodil ostma rohkem ja veidike ehk ka kallimat ja erilisemat toitu kui tavaliselt ning kahjuks rändab osa sellest pärast pühi prügikasti. Osta toitu vastavalt sööjate arvule, eelistustele ja mitte „igaks juhuks, jõulud ju“.

  • Jälgi sooduspakkumisi ja varu varakult

Pühade toidulauda võid varakult juba planeerima asuda – säti näiteks hooajal sügavkülma soodsate hindadega kodumaise juur- ja puuviljavaru, hoidiseid jms. Samuti saad osta lihatooteid otse talunikelt ja need sügavkülma panna, mitte ei pea jõululaupäeval kõige kallimas poes trügima.

  • Tee söödavaid, aga personaalseid kingitusi

Kingituste tegemine, eriti täiskasvanuile, on keeruline, aga näiteks ise tehtud ja kingisaaja eelistusi arvestav söödav kingitus (taimetee, mõni maitsev snäkk, omakeedetud moos või muu hoidis jne) rõõmustab saajat kindlasti.

Vaata lisaks toidunippe SIIT.

Kasulikke nõuandeid jagavad korteriühistud ka 27. novembril toimuval tasuta veebiseminaril „Austa toitu jäägitult: kuidas teha kodus lõpp toiduraiskamisele?“. Kõik huvilised on oodatud, kuid eelnevalt tuleb end koolitusele registreerida. Lisainfo veebikoolituse kohta leiad SIIT.

Jaadla toob välja ka teavituskampaania „Sorteeri biojäätmeid oma korteris!“, mis andis infot biojäätmete sorteerimise kohta. „Jagasime mitmes ühistus ka biojäätmete prügikaste, mis tänulikult vastu võeti,“ rääkis EKÜLi juhatuse esimees. „Samuti valmis ühe toreda korteriühistu kaasabil näitlik video, mis lühidalt selgeks teeb, kuidas ja mida biojäätmete konteinerisse panna võib,“ rääkis Jaadla.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena