Meistrite Kvaliteet on Maxima kaubamärk, mille sortimenti kuulub sadu tooteid, kuid mune sisaldavad neist umbes 84. Tooted valmistatakse kaheteistkümnes Maxima köögis ja need edastatakse kõikidesse Maxima kauplustesse üle Eesti. Valikusse kuuluvad erinevad salatid, valmistoit, poked, paneeritud liha- ja kalatooted, suupisted, tordid, koogid, küpsised jpm. 2023. aastal kulus nende toodete tegemiseks umbes 2,4 miljonit muna, mis teeb ligikaudu 121 tonni.

Aastaks 2025 plaanib Maxima lõpetada puurikanade munade müügi ka poodides. „Ettevalmistused selleks käivad ja 2024. aasta jooksul suurendame samm-sammult õrrekanade munade müüki,“ ütles Kristina Mustonen.

Sellega meie pingutused ei piirne. „Soovime suurendada ka mahemunade ja vabapidamisel olevate kanade munade pakkumist. Meie soov on müüa neid võimalikult soodsa hinnaga ning me teeme kõik selleks, et saavutada tarnijatega klientide jaoks parimad hinnakokkulepped,“ lisas Maxima Eesti tegevjuht.

„Kuna Maxima oli Eestis üks esimesi jaekette, kes teatas puuris peetavate kanade munadest üleminekuajaga loobumisest, tervitab loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad Maxima sammu soojalt. Sellised otsused näitavad, et loomade heaolu on ühiskonnas aina olulisem küsimus,“ kommenteeris Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering.

Maxima jaekaubanduskett tegutseb Eestis alates aastast 2001. Ketti kuulub üle kogu Eesti 83 kauplust, millest 58 on Maxima X kodukauplused, 22 Maxima XX supermarketid, kolm Maxima XXX hüpermarketid. Jaekaubandusketti kuulub ka 12 tootmistsehhi ja logistikakeskus. Maxima jaoks on oluline pakkuda klientidele kvaliteetset ja eestimaist toidukaupa.

P.S. Ole kursis munade märgistusega. Iga muna peal on tempel, mille esimene number ütleb, kuidas kanu peetakse. Vaata manusesse lisatud skeemi.

Jaga
Kommentaarid