Äntu linnukasvatusmõisas algab päev kuke kiremisega. Mõisa juhatuse liige Lauri Bobrovski: näeme Eesti tarbija teadlikkuse kasvu
(3)Äntu mõisas elab tuhandeid kanu, muidugi ka kuked, nii et kuidas teisiti saab alata üks päev kui kõlava „kikerikiiga“! Ka mõisa kaubamärk kannab seda sama kõlavat nime - Kikerikii munad ja mahebroilerid tulevad just sealt. Eelmisel aastal valisime Oma Maitse Lemmikute hulka Äntu mõisa kaubamärgi Kikerikii mahebroileri filee, mis sai auhinna oma eheda ja ülipuhta maitse tõttu. Uurime, kuidas elu Äntu linnukasvatustalus täna kulgeb.
Äntu mõis alustas kanakasvatusega enam kui kakskümmend aastat tagasi ja aastast 2012 tegeleb ettevõte mahelinnukasvatusega. Linde elab mõisa territooriumil palju. Mõisa juhatuse liikme Lauri Bobrovski sõnul on sõltuvalt aastaajast kanade arv erinev. „Hetkel on meil munemas üle 13 000 munakana ja broilereid kasvab 4000 ringis,“ selgitab Bobrovski. „Mahelinnukasvatus on väga täpselt reguleeritud ja nõudeid lindude pidamiseks on palju. Alustame sellest, et mahebroiler saab elada üle kahe korra kauem kui tavatootmise broiler. Kanala ühe ruutmeetri kohta võib olla neli kana, paika on pandud ka kanalas elavate kanade arv - 3000 lindu. Suvisel ajal peavad kanad saama õue siblima ja päikest nautima.“