Tahad WiFi abil muna keeta? Uusimad köögiseadmed pakuvad uskumatuid mugavusi
Võib tunduda, et kodus oleva pliidi või ahju juures pole enam väga midagi uuendada. Toidu soojendamine on ju alati käinud samamoodi, eks? Samsungi uued Bespoke seeria ahjud ja pliidid pakatavad aga funktsioonidest, mis viivad köögis tegutsemise ja mugavuse täiesti uuele tasemele. Olgu selleks siis näiteks WiFi abil muna keetmine või pliidiplaadi külge magnetiga kinnituv juhtnupp.

„Kõikide Samsungi Bespoke koduseadmete ühiseks nimetajaks on paindlikus. See tähendab, et seadmed kohanduvad just konkreetse kasutaja vajaduste ja soovide järgi. Neil on alati korraga mitu võimalikku funktsiooni ja lahendust,“ selgitas Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar. „Näiteks Samsungi ahjud Dual Cook Flex, mida saab kasutada kas ühe suure ahjuna või hoopis kahe väikese eraldi ahjuna, et küpsetada korraga kahte rooga erinevatel temperatuuridel.“

Soovi korral saab antud ahju puhul lisada küpsetamisel isegi auru, et toit oleks nii krõbe kui ka mahlane. Kui viimasel ajal on vägagi populaarne omada eraldi kuumaõhufritüüre, siis Samsung Bespoke ahju puhul pole selleks eraldi seadet vaja osta. Ahjul on nimelt olemas spetsiaalne ahjuplaat, milles kuum õhk toidu ümber keerleb ning tulemus on krõbe välispind ning mahlakas sisemus. Lisaks on olemas veel eraldi funktsioon Air Sous Vide, mis mõõdab temperatuuri kogu ahjus ning hoiab ühtlast temperatuuri ka pika aja vältel. Nii küpseb kogu toit ühtlaselt, ükskõik millises ahju osas see paikneb.
Miks peaks pliidi netti ühendama?
Veelgi rohkem ja põnevaid funktsioone leiab Samsungi uutest pliidiplaatidest, mida samuti iseloomustab paindlikus ja kohandumine vastavalt olukorrale. Näiteks pole pliidil vaid kindlaks määratud alad, kus kuumaelement asub. Need on paigutatud tihedalt kogu pliidipinna peale. Pane ainult pott, pann või suurem küpsetusalus pliidile ning see tuvastab ise nõude hulga, suuruse ja kuju. Sellele vastavalt lülitab pliit sisse ka kütteelemendid ning tagab sellega kogu toidu ühtlase küpsetamise. Ideaalne lahendus näiteks juhul, kui on soov küpsetada tervet kala piklikul pannil.
Pliidil on sisse ehitatud ka automaatne temperatuuriandur, mis tuvastab küpsetamise käigus toidu temperatuuri. Vajadusel korrigeerib pliit kütteelemendi intensiivsust, et tagada ühtlasemalt valminud toit. Oluline on siin just see, et pliit tuvastab toidu temperatuuri, mitte kütteelemendi oma.
Köögis tegutsemise teeb veelgi lihtsamaks pliidi võime ühenduda internetti ja kõiki Samsungi seadmeid koondava SmartThings rakendusega. See võimaldab näiteks pliiti jälgida ükskõik kust. Kontrollida, kas pliidiplaadid on välja lülitatud, kui oled kodust eemal, panna tööle taimer ja võtta vastu teavitusi. Kui seade on juba sisse lülitatud, siis saad mobiili teel sada ka juhtida – keeda või kaugteel mune. Ühtlasi aitab rakendus märgata veateateid.
Mugavused, millest sa ei teadnud, et puudust tunned
Peale kõige muu on Samsungi pliidil ka mugavusi, mis on väikesed, kuid igapäevaselt köögis tegutsedes muutuvad need kiiresti päris oluliseks. Näiteks omades ka Samsungi kubu, saab selle juhtmevabalt pliidiga ühendada, et need sünkroonis töötaks. See tähendab, et lülitades pliidi sisse, läheb automaatselt käima ka kubu. Taas mõned lisaliigutused vähem.
Kergemaks kasutamiseks on pliidil lisaks LCD-ekraanil olevatele nuppudele ka eraldi väljaulatuv nupp. Selliseid nuppe on kokkamise ajal lihtne kasutada, kuid jube keeruline puhastada, sest mustus kipub sinna alla kogunema. Samsungi pliidil on see lahendatud hoopis magnetnupuga. See tähendab, et nuppu saab igal hetkel pliidilt eemaldada ja järgi jääb üksnes sile ning kergelt puhastatav pind.