Nii ka käesoleval aastal, mil heategevuslik jalgpallivõistlus oma 10. juubelit tähistab. „Mõneti on lausa uskumatu, et oleme oma turniiriga juba sellise juubelitähiseni jõudnud, aga on õnn, et meil on Eestist võtta nii palju hakkajaid restorane, kus ei peeta juba aastaid paljuks kasvõi korraks oma valged kokarüüd sportlikuma vormi vastu vahetada, et jalkamurul mõõtu võtta,“ räägib Pihel, kes ka ise pea igal aastal lisaks turniiri korraldaja rollile ka mängijana võistlusest osa võtab.

Piheli sõnul on iga-aastasest jalgpalliturniirist kujunenud Eesti kokkade ja restoranikogukonna jaoks ka omamoodi perepäev. „Tullakse kokku, et kolleege näha, jutu puhuda ja muidugi ka omadele palliplatsi ääres kaasa elada. Loomulikult on turniirile oma lemmiksöögikohtadele kaasa elama oodatud ka kõik pealtvaatajad,“ selgitab ta.

Pärnu Päikese Kool vajab uusi köögitarvikuid

Chefs’ Cupiga, mille inspiratsiooni allikaks võib pidada kunagi Kopenhaagenis toimunud Skandinaavia restoranide jalgpalliturniiri Foodball, on alati käsikäes käinud heategevus. Läbi aastate on turniiril osalevad restoranid toetanud heategevusliku loteriiga erinevaid Eesti väikekoole, aidates kogutud raha eest soetada vajalikke köögitarvikuid ja köögitehnikat. Juubeliturniiri ajal toimuva heategevusliku loteriiga toetatakse Pärnu Päikese Kooli, kus õpivad erivajadusega lapsed, kes vajavad igapäevaelus natuke rohkem tuge ja abi. Sel sügisel avatud uues koolihoones on ka eraldi klassiruum kodunduse tundide läbiviimiseks. Suurt rõhku pannakse praktilistele oskustele ning alates 6. klassist on lastel 3 tundi nädalas, kus õpitakse muuhulgas ka toiduvalmistamist. Ehkki koolimaja on uus, on kodundusklassil puudus just sobivatest, lihtsamini käsitletavatest köögitarvikutest.

Igaüks saab heategevuses ka ise kaasa lüüa, selleks on turniiril kohapeal müügil loteriipiletid, mille auhindadeks on kõik osalevad restoranid pannud välja hulgaliselt kinkekaarte. Kuid loteriipileteid saab osalevatest restoranidest soetada ka turniiri eel Mitmeid auhindu on pannud välja ka turniiri head toetajad.

Eelmisel aastal toetas jalgpalliturniir Tartu Emajõe kooli ning varasemalt on turniir heategevusliku loteriiga aidatud Lauka, Rosma, Kihnu, Valjala ja Koigi koole, Kuressaare Ametikooli kokandusõpilaste praktikat Taanis ning Toidupanka.

Turniir toimub 16. oktoobril Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis (Asula 4). Avalöök kell 11.00.

Sel aastal võtavad omavahel mõõtu järgmised restoranid ja kokkade meeskonnad:

Roseni Torn ja Kuulsaal ühistiim

ibis Tallinn Center

Poké Bowl Estonia ja Meze Eesti ühistiim

Estonian Burger Factory

Kooker

Restaurant Tchaikovsky

Puri Restoran ja Tõnis Saar Gastronomy ühistiim

Radisson Hotels Tallinn

VLND Burger

Restoran Mon Repos

Lee Restoran ja Lore Bistroo ühistiim

Fotografiska Tallinn

La Bottega ja Ruhe ühistiim

Restoran Wicca

Mantel & Korsten

Tallinna Teeninduskool