2. Banaan
Banaan on küll suurepärane hea tuju toit ja kui enesetunne on halb, on täitsa mõistetav, et tekib isu selle kollase ja magusa vilja järgi, kuid banaan stimuleerib organismis histamiini tootmist. Kindlasti oled kuulnud antihistamiinidest — seda sõnapaari kasutatakse eelkõige allergiarohtude pakenditel, sest need aitavad allergilisi reaktsioone leevendada. Histamiin aga just kipub neid paljudel tekitama. Üheks allergilise reaktsiooni väljenduseks ongi just nohu. Nii et kui nohu niigi vaevab, siis ei ole mõtet riskida ja banaani süües oma vaevusi veelgi suurendada.

3. Piim
Nagu enne öeldud — piimatooted tekitavad organismis lima. Pahalaseks ei ole mitte laktoos, nagu tihti arvatakse, vaid hoopis kaseiin. See on piimatoodetes sisalduv valk, millel on liimilaadne tekstuur ja histamiini aktiveerivad omadused. Kaseiin soodustab lima tootmist ja muudab selle paksuks ja tihkeks ehk teeb just seda, mida kinnise nina puhul oma organismile üldse ei tahaks.

4. Jäätis
Õnneks ei olegi sellise külma ja rõske ilmaga erilist jäätiseisu, aga kui see on su lemmikmaius ja tahaksid lohutuseks end premeerida hea ja külma kausitäie koorejäätisega, siis igal muul ajal lase käia, aga nohu puhul vali parem midagi muud. Suhkru ja piima kombinatsioon on põletikele väga meeltmööda ja kuigi korraks võid end pärast maiustamist hästi tunda, asendub heaolu kiiresti ja üsna pikaks ajaks veel kehvema enesetundega.

5. Tomat
Tomatid on igal muul ajal väga kasulikud (neis sisaldub eesnäärmevähki ennetavaid aineid), kuid nohu ajal hoia neist parem eemale. Tomatid on samuti ühed neist toitudest, mille söömine võib tekitada histamiinireaktsiooni ja su keha hakkab allergeenidega võitlemiseks veel rohkem lima (loe: nohu) tootma.

6. Pitsa
Muidugi ei viitsi haigena süüa teha ja pitsa tellimine tundub igati mugava ja mõnusa lahendusena, aga su nohule see kindlasti eriti soodsalt ei mõju. Pitsa peal on ohtralt juustu, mille kahjulikkusest juba kirjutasime, aga hullema paugu võib panna hoopis tomatikaste. Tomatikaste sisaldab üüratul määral suhkrut ning tomati ja suhkru kombinatsioon koos juustu ja jahuga paneb su nina veel rohkem tilkuma.

7. Soolased toidud
Mõistlikus koguses soola tuleb lisada igale roale, et maitseid esile tõsta, kuid hoia soolamisega tagasihoidlikku joont, kui oled parasjagu nohuga hädas. Sool viib samamoodi kehast vett välja nagu kofeiingi ja tulemuseks on see, et nohu muutub paksuks ja tihkeks ning nina läheb vastikult kinni. Nii et kartulikrõpsud ja friikartulid viska vähemalt selleks paariks nohunädalaks menüüst välja ja teistele toitudele lisa soola vähem kui tavaliselt.

8. Punane liha
Nüüd ongi hea aeg hakata oma igapäevamenüüs ümberkorraldusi tegema ja sinna rohkem taimseid toite lisama. Sest punane liha, eriti rasvane liha, soodustab lima teket ja kogunemist kehas ning nohu ajal on see kindlasti väga ebameeldiv.

9. Kohv
Soe ja ergutav jook kõlab küll ahvatlevalt, kui enesetunne on väga niru, aga tatisele ninale su lemmijook kahjuks kasuks ei tule. See, et kofeiin viib kehast vee välja, on ju ammu teada. Haiguse puhul on aga eriti tähtis, et tarbiksid palju vedelikku, mis uhuks pisikud ja pahalased kehast välja. Dehüdratsioon võimendab külmetuse sümptomeid ning halvendab niigi kehva enesetunnet veelgi. Mõistlik oleks kohvist nohu ajaks loobuda ja valida selle asemele vesi või leebed taimeteed.

10. Alkohol
Vanasti öeldi küll, et kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi, aga tänapäeval see kindlasti ei kehti. Klaasike veini või pits viina tõenäoliselt küll hetkeks leevendab su olukorda, aga see, mis pärast järgneb, on õudsem kui peojärgne pohmell. Eriti jõledalt mõjuvad suhkrustatud ja gaasilised alkohoolsed joogid.

Allikas: Daily Meal