Blackout õhtusöögid on maailmas üha populaarsust kogumas. Esimene taoline üritus leidis aset 2014. aastal Kopenhaagenis asuvas Amassi restoranis ja seda ilma eelneva plaanita. Juhuslikust elektrikatkestusest sai aga alguse trend, mis on levinud paljudesse riikidesse ning mida on ellu viinud erinevad restoranid ning tippkokad.

Eestis toimub taolise kontseptsiooniga üritus esmakordselt just Fotografiskas ning meeldejääval sündmusel saab lisaks maitseelamustele nautida ka ainulaadset atmosfääri – toitu serveeritakse küünlavalgel. Vaid üheks õhtuks ning piiratud hulgale külalistele loodav menüü pakub üllatusi ka kõige nõudlikumatele gurmaanidele ning sisaldab järgmiseid hõrke käike:

- Seeneniidistiku leem
- Männiokastel küpsetatud sinimerekarbid
- Soolatud siig kurgiseemnetega
- Imeõhukesed peediviilud suitsutatud kitsepiimaga
- Kadakaokstel küpsetatud kammkarp
- Röstitud põdrasüda ja luuüdi
- Maapirn väga tumedaks röstitud õllelinnastega
- Ahjuõun ebaküdoonia ja ternespiima karamelliga

Black Food Festivali avaüritus Blackout õhtusöök toimub 19. novembril kell 20.00 Fotografiska restoranis (Telliskivi 60a/8, Tallinn). Pääsmed on müügil Fienta.com veebilehel ning neid on saadaval piiratud arv.

Kogu perele sobiv Black Food Festival Tallinn toimub 21. novembril kell 11.00-20.00 Põhjala Tehases (Marati 5a, Tallinn). Piletid on müügil Ticketeris ning neid on saadaval piiratud arv. Lisainfo www.blackfoodfest.ee.