Taimetoit on kallis? Kuidas saada veganina söönuks 3 euro eest päevas

 (32)
Taimetoit on kallis? Kuidas saada veganina söönuks 3 euro eest päevas
Shutterstock

Taimetoitlust ja eriti veganlust (mis välistab ka piimatooted ja muna) peetakse küll kalliks, küll ebatervislikuks. Allolev Florian Biesingeri poolt Eesti Vegan Seltsile kirjutatud artikkel aitab neid müüte purustada. Kuidas saada toidust mitte ainult kõhtu täis, vaid ühtlasi kätte kõik vajalik?

Ja seda nii, et ei peaks toidutegemisele kulutama ei liiga palju aega ega raha… Ehk siis, kas veganitel on võimalik Eestis lihtsalt, odavalt, maitsvalt ja tervislikult toituda?

Toidusedeli koostamisest

Külastasime 2015. aasta jaanuari lõpus Eesti toidupoode, märkisime üles mõnekümne toiduaine hinnad ning panime neile tuginevalt kokku toidusedeli, mis on vastavuses toitumissoovitustega. Toidukorvi maksumuse arvutamisel ei ole kasutatud kampaaniahindu ning mitmeid tooteid on võimalik leida odavamalt. Toidulisandite tellimiseks on praegusel ajal parimaks kohaks internet (1), vahendab vegan.ee.

Toidusedeli koostamise aluseks on Vegani taldrik ning tähelepanu on pööratud ka olulisematele toitainetele vegantoitumises. Tulemuseks on tervislik toidusedel, mis sisaldab piisavalt kõiki vajalikke toitaineid; on tasakaalus, kaasates toiduaineid kõigist veganite toidugruppidest; mitmekülgne, varieerides toiduvalikuid ka toidugrupisiseselt; sisaldab parasjagu toidukaloreid; ning koosneb põhiliselt toitainerikastest terviktoitudest.

Seotud lood: