Nädalavahetusel tee Jacqueline Kennedy firmarooga — estragonikana kooreses kastmes


Nädalavahetusel tee Jacqueline Kennedy firmarooga — estragonikana kooreses kastmes
Foto: Tuuli Mathisen

Kana on elegantne oma lihtsuses ja maitsetäiuses. Just nii stiilne ja väljapeetud, et seesama kanaroog oli moeikoon Jacqueline Kennedy kuulsaks firmaroaks. Ja kui juba, siis juba. Parima maitsetulemuse saad 35% koort kasutades. Väiksema rasvasisaldusega piimatooted ei mängi suus sulavat maitset mitte kuidagi välja.

Koostisained

  • 4 portsjonit
6 nahata ja kondita kintsuliha tükki (700–800 g)
1 slvedelamat mett
 õli
 soola ja musta pipart
75 mlvalget veini
150 mlkanapuljongit
 paar estragonioksa
150 ml35% koort
 värsket estragoni

Valmistamine

  1. Kuumuta pannil õli ning prae kanatükke mõlemalt poolt kuni kuldse kooriku tekkimiseni. Maitsesta soola ja pipraga ning nirista peale veidi mett. Aseta kanafileed 200-kraadisesse ahju ning küpseta 15–20 minutit. Tõsta siis pannilt ning hoia soojas.
  2. Tõsta sama pann pliidile ning kalla sinna valge vein. Lase keema tõusta ja alanda siis kuumust. Kraabi kanaküpsemise mahlad panni küljest lahti, et need vedelikuga seguneksid. Keeda, kuni vedelik on umbes poole võrra kokku keenud. Lisa kuum kanapuljong ning mõned estragonioksad, lase keema tõusta ning keeda taas umbes kolmandiku kuni poole võrra kokku. Sega juurde koor, lase keema tõusta ning veidi kokku keeda. Eemalda kastme seest estragonioksad ja lisa värsket hakitud estragoni. Kui tahad eriti siidist ja ühtlast tulemust, võid kastme läbi sõela kallata.
  3. Serveerimiseks tõsta vaagnale eelnevalt küpsetatud kanaliha ning kalla peale estragonikaste. Serveeri kartuli, riisi või muu meelepärase lisandiga.
OM Suvi