Tõepoolest, nii see on! Kanaliha on hetkel, kus Eestis on pisut rohkem kui üle poolte inimestest rasvunud või ülekaalulised, üks parimatest valikutest. Oma madala kalorsuse juures on kanalihas ka märkimisväärselt valku, mis aitab kaasa küllastustunde tekkimisele ja hoidmisele.

Müüt nr 2: kanaliha on tervislik!

On teadatuntud fakt, et me sööme liiga palju küllastunud rasvu. Need tõstavad meie kehakaalu ning võivad liigsel tarbimisel olla erinevate haiguste tekitajaks. WHO ning Tervise Arengu Instituut soovitavad tarbida väiksema rasvasisaldusega liha. Selleks sobib väga hästi just kanaliha. Küpsetatud kanafilee sisaldab vaid 0,13 grammi küllastunud rasvu, tehes sellest ühe tervislikuma liha. Võrdluseks võib tuua nahaga pardifilee, milles küllastunud rasvhappeid saja grammi kohta koguni 17,6 grammi, nahaga hanelihas on seda näiteks 11,6 grammi, selgitab Talleggi saadik Teele Teder.

Müüt nr 3: hea uni ja rõõmus meel kanaliha söömisest

Kanaliha sisaldab asendamatut aminohapet nimega trüptofaan. See tähendab, et seda ei toodeta organismis vaid seda tuleb saada toiduga. Trüptofaan on ehituskiviks õnnehormooni ehk serotoniini tootmisel. Kuna õnnehormoonist toodetakse ka unehormooni ehk melatoniini on trüptofaan ka sellega seotud. Võta stress kontrolli alla ning tarbi regulaarselt kvaliteetset valku nagu näiteks kanaliha.

Müüt nr 4: Kanaliha aitab kontrollida isusid

Kanaliha sisaldab palju meile igapäevaselt vajalikke vitamiine ja mineraalaineid nagu B-grupi vitamiine, fosforit, kaltsiumi, aga ka kroomi, mis aitab meil veresuhkrut stabiliseerida. Kroom on mineraalaine, mis osaleb veresuhkru reguleerimise protsessis, mõjutades süsivesikute, rasvade ja valkude ainevahetust. Liiga kõrge veresuhkru tase toob tihti kaasa lisakilod, erinevad põhjendamatud isud ning mõjutab negatiivselt ka südame-veresoonkonda. Selleks, et veresuhkru tase normi piires hoida, ongi vaja kroomi. Kanaliha on heaks kroomi allikaks.

Müüt nr 5: Kanaliha on lihtne seedida

Kanaliha on kerge seedida, sest selles peitub võrreldes teiste lihadega tunduvalt vähem rasvu, mille seedimiseks läheb kauem aega. Arvatakse, et see on ka põhjus, miks näiteks lapsed tihtipeale just kanaliha eelistavad. Kui ka sind vaevab peale söögikorda unisus ja raskustunne kõhus, eelista rohkem kanalihaga toite.