Lisa värskeid ürte
See, milliseid imesid suudab igava supi sees korda saata paar lehte peterselli, salveid, rosmariini või tüümiani. Aga värsked ürdid tuleb kindlasti lisada toiduvalmistamise lõpufaasis, muidu nad lihtsalt närtsivad ära. Vaata siit: Millal kasutada värskeid ja millal eelistada kuivatatud ürte? Kas maitsel on üldse mingit vahet?

Värsked köögiviljad ei ole alati parimad
Supi sees on keset talve väga okei kasutada külmutatud köögivilju, mis on korjatud ja külmutatud siis, kui nad on oma hiilgeajal ehk paksult vitamiine täis. Pikalt letil seisnud ja kaugelt imporditud värsked köögiviljad ei pruugigi sama head tulemust anda.

Keeda-küpseta kihiti
Nii küll pole mõtet teha, et viskad kõik supiained korraga potti ja jätad nad keema. Siis ei tule ühegi aine maitse korralikult välja ja lurr on garanteeritud! Liha tuleb enne lisamist pruunistada, sibul, porgand ja seller läbi praadida ning alles siis koos puljongiga kokku keema panna.

Kõvad ja pehmed köögiviljad vajavad erinevat küpsemisaega
Alusta küpsetamist, keetmist ja hautamist kõvadest köögiviljadest, anna neile pisut kuuma ja alles siis lisa pehmed. Porgand enne kartulit ja kartul enne spinatit jne. Muidu keevad pehmed pudruks ja kõvad jäävad krõmpsuks ja kokku tuleb lihtsalt üks veidra konsistentsiga asi.

Lisa parmesanikonts
Kõige kiirem ja lihtsam viis supile korralikult maitset juurde anda on lisada parmesanijuustu koorik ehk see, mille sa tavaliselt lihtsalt ära viskad. Lase sel supis mõnusasti pikalt podiseda ja võta enne serveerimist välja. Maitseplahvatus on kindlustatud!

Lõpeta supp kerge happega
See soovitus ei kehti kreemsuppide kohta, mis hapuga kokku puutudes lihtsalt klimpi tõmbuvad. Aga kõik teised leemed saavad mõnusa värske meki juurde, kui pigistad paar tilka sidruni- või laimimahla peale. Ka veiniäädikas on hea abimees. Liialdada ei maksa, paarist tilgast päriselt piisab, et kõik maitsed mõnusalt esile tuua.

Ära kaunistust unusta
Pikalt potis podisenud ja maitseid kogunud supp ei pruugi kausis alati kõige kaunim välja näha. Serveerimisel ära siis unusta kaunistusi - väike törts kreemjuustu või koort, riivitud juust, natuke värskeid ürte, saiakrutoonid, paar keeru pipart jne annavad viimase lihvi.

Keeda varem valmis
Vähe on suppe, mis maitsevad samal päeval paremini kui järgmisel. Supid tahavad pikka aega, et maitsed kenasti kokku seguneks ja välja tuleks. Kui homme tulevad külalised, tee supp juba täna valmis.

Säilita õigesti
Kuigi just sai öeldud, et supi võiks varem valmis teha, ei tähenda see, et valmis supp võiks päevi külmikus istuda ja oma aega oodata. Kui teed suure portsu valmis eesmärgiga seda kauem säilitada, pane supp õhukindlasse purki ja hoia külmas. On suppe, mida saab ka külmutada, kuid kooresed ja kreemjad supid selleks ei sobi. Sügavkülmas säilivad kõige paremini püreestatud köögiviljasupid.