Autor Bryan Kozlowski selgitab oma uues raamatus "Long Live the Queen! 13 Rules for Living from Britain's Longest Reigning Monarch" ("Elagu kuninganna: 23 reeglit elamiseks Suurbritanniat kõige kauem valitsenud monarhilt"), kuidas kuninganna jookide valik võib olla tema pikaealisuse saladus.

Pikaealisuse uurija Dan Buettneri sõnul on võimalik, et kuninganna jookide valikute tagajärjel tekkinud stressi vähendamine on parandanud tema üldist tervist ja aidanud kaasa pikale valitsemisajale, kirjutab portaal Delish.com.

Kuninglik perekond teab, kuidas alkoholi tarbida. See traditsioon ulatub mitmesse põlvkonda tagasi. Kuninganna Elizabeth II ema kohta olevat koguni naljatades öeldud, et tal olla "õõnes jalg" olnud.

Kuulujuttude järgi on Elizabeth II oma ema traditsiooni jätkanud. Bryan Kozlowski kirjutab oma hiljuti ilmunud raamatus, et kuninganna väidetavalt "ületab oma ema tarbitud jookide koguse", juues neli kanget kokteili päevas, alustades vahetult enne lõunasööki.

See on muidugi vaid kuulujutt! Kozlowski märgib ka, et endine kuninglik peakokk Darren McGrady vaidlustab need väited, öeldes, et kuulujuttudes toodud kogused oleksid pidanud mingilgi moel ilmnema. Sellegipoolest märgib Kozlowski, et Elizabeth II suhe alkoholiga – mida ta naudib regulaarselt – võib tegelikult olla tema pikaealisuse ja vaimse tervise saladus. "Kogu kuninganna valitsemisaja jooksul on alkoholi pingelistel päevadel alati serveeritud kiiresti toimiva stressi maandajana," kirjutab ta oma raamatus.

Kozlowski sõnul on igapäevane jook stressi tõrjumiseks harjumus, mida leidub näiteks "sinises tsoonis" – kohtades, kus on keskmisest palju pikem eluiga. Sinise tsooni kontseptsioon loodi umbes 20 aastat tagasi. Sinise tsooni piirkonda kuulub viis paika: Sardiinia, Costa Rica Nicoya Peninsula, Okinawa Jaapanis, Ikaria Kreekas ja Loma Linda Californias. Tegemist on piirkondadega, kus inimesed elavad äärmiselt kõrge vanuseni.

Kozlowski tsiteerib ka pikaealisuse eksperti Dan Buettnerit, kes on uurinud sinises tsoonis elavate inimeste eluviise ja leiab, et "võib ka juhtuda, et väike kogus alkoholi päeva lõpus vähendab stressi, mis on üldisele tervisele kasulik".

Moraal: jooge nagu kuninganna, et elada nagu kuninganna.