Ühtlasi valitakse AASTA PUDER 2020. See tiitel läheb pudrule, mida ettevõtmise raames lapsed kõige enam valmistavad.
Rapla Vesiroosi Kooli 2019.a. valmistatud teraviljatoidud.
Pudruprogrammi eesmärk on tutvustada Eesti koolilastele teraviljatoite ja tervislikke toitumisvalikuid ning propageerida hommikupudru söömist. „Soe kausitäis putru hommikul kindlustab pikaks ajaks täis kõhu, aitab tugevdada laste tähelepanuvõimet, hoida kontrolli all kehakaalu ning maitseb ju imehästi. Aastate jooksul oleme näinud, et lapsed on ülimalt loomingulised ja neile meeldib ise retsepte välja mõelda ning koos klassikaaslastega neid valmistada,“ kinnitab korraldaja, Veski Mati kvaliteedispetsialist Kadri Rannamäe. Kõik osalejad saavad teravilju tutvustavad õppematerjalid ning uusi teadmisi tunnustavad diplomid.

Osalevatele lastele on sel aastal esmakordselt auhinnad igas vanuserühmas välja pannud mitmed organisatsioonid, kes oma panuse andmisega toetavad laste tervisliku toitumise ideed läbi mänguliste ühiste tegevuste:

- Rahvusooper Estonia

- Lastemuuseum Miiamilla

- Eesti Noorsooteater

- Forum Cinemas

- PROTO avastustehas

- Batuudikeskus Happy Fly

- Super Skypark mängukeskus

Kokkamise kõrval kutsutakse lapsi üles taaskasutama tühje pudrupakendeid. Eesti koolides toimuvat pudrusöömist propageerivat ettevõtmist toetavad Eesti Toitumisnõustajate Ühendus, Eesti Jalgpalli Liit ja Eliis Tarkvara. Programmi korraldab Veski Mati kaubamärgi all tuntud Balti Veski AS.