"Poes võiks kohviube muidugi valida eelkõige oma eelistuste ja maitse järgi, eelistatud võiks olla 100% arabica kohvioad ja just ubadena, mida kodus ise jahvatada, sest parimad maitsed tulevad välja ikkagi värskelt jahvatatud kohvist. Enamasti jagunevad ka poes kohvioad röstiastme järgi jämedalt öelduna kaheks: espresso ja filter. Espresso oleks sobilik valida, siis kui kodus on automaatne kohvimasin või kasutatakse mokakannu. Filter on sobilik filtermasinaga või presskannuga kasutamiseks, vana hea pätikohv läheb ka sinna alla," rääkis Villu Viikholm.

Kohvispetsialist Viikholm soovitab poes vaadata heledama röstiga ubade poole, sest nendel on tänu kergele röstile jäänud alles palju looduslikku magusust ja ka kerget happelisust. Lisaks võiks tähelepanu pöörata ka röstikuupäevale, sest jällegi on värskelt röstitud kohvioad paremad riiulil kaua seisnud ubadest, seda eriti just heledamate röstide puhul.

"Minule ütleb kohvi kvaliteedi kohta palju ära ka see, et kui palju on tootja pannud kohvi kohta informatsiooni pakile: kohvi päritolumaa, kohvimarjade töötlemismeetod, kohviubade sort, röstikuupäev jne. Tihtilugu on suuremate tootjate pakenditelt võimatu leida isegi infot, et mis riigist pärit kohviga on tegu. Kuidas kohviubasid peaks kodus säilitama? Kodus soovitan hoida kohviube õhukindlalt suletud pakendis ja varjulises ning jahedas kohas. Tänapäeval võib leida aina rohkem röstikodasid, kes kasutavad kohvi pakendamiseks taassuletavat pakendit, et hoida kohviube maksimaalselt värskena," jagas Viikholm soovitusi.

Heleda röstiga kohviubade puhul soovitab ta kohvi juua ära ühe kuu jooksul alates röstimisest, et saada võimalikult suur elamus kohvi maitsetest, sest avatud pakendis õhuga kokku puutudes hakkab aja jooksul kohviubade maitsed tuhmuma.

Kui kaua kohvioad säilivad? Kuidas aru saada, kui enam ei ole hea kasutada?

"Kui poes vaadata poes riiulitele, siis on pakenditel tavaliselt säilivusajaks märgitud kaks aastat, aga kindlasti on selle aja jooksul kohv kaotanud päris palju oma maitsest ja lõhnast. Isiklikult soovitan kohvi ära tarbida võimalikult kiiresti, u. 1,5 kuu jooksul alates röstimisest. Juhul kui leiad kapist seal aastakese lahtiselt seisnud kohvipaki, siis ega selle joomine ka tervisele midagi halba tee, lihtsalt maitse pole ammu enam see, mis ta ostes oli.

Kuidas kohviubasid kohvi tegemiseks purustada?

"Kõige lihtsama elektrilise veski leiab poest juba paarikümne euro ees, aga kvaliteetsete kohviubade jahvatamiseks need ikkagi kõige paremad ei ole, sest kasutavad terasid kohviubade purustamiseks. Selliste jahvatite nõrkus on just jahvatuse ebaühtlus, osa jahvatusest on ülipeenike ja osa jällegi suhteliselt jäme, selline jahvatuste erinevus aga toob kohvi valmistamisel välja mitte soovitavad maitsed. Isiklikult soovitaksin vaadata koduse jahvati valikul kahte suunda, kas kvaliteetse käsijahvati poole (Porlex, Hario, jne.) või siis juba korraliku elektrilise jahvati poole (Wilfa Svart). Kui juhtud olema suur kohvitarbija, siis võid lasta kohvioad jahvatada ka oma lemmikkohvikus ja öelda juba täpselt, et mis vahendiga kodus kohvi teed ja küsida, mis oleks selle jaoks parim jahvatus."

Mida teha kohvipuruga peale kohvi valmistamist?

"Kohvipurul on mitmeid ägedaid kasutusviise, kõige kergem on kohvipuru kasutada väetisena taimedele ja lilledele. Kohv tõstab mulla happelisust ja peletab eemale kahjureid. Alternatiivselt võib kasutatud kohvipuru kasutada ka erinevate kehakoorijate tegemiseks, hea näiteks jõuludeks tervele suguvõsale oma hommikukohvist kehakoorijaid teha."

Villu Viikholmi ja paljude teiste kodumaiste kohviekspertidega saad kohtuda 5.-6. septembril Kultuurikatlas toimuval Tallinn Coffee Festivalil.